Sukcesy prusickich karateków na początku sezonu

376

Pierwszy turniej odbył się w Cieszkowie. Ekipa prusickiej sekcji, w której skład weszli : Przemysław Zdybel, Antoni Krasowski, Aleksander Krasowski, Jakub Podlewski i Miłosz Kardacz zaprezentowała się dobrze zdobywając 6 medali. Po dwa brązowe krążki w konkurencjach kata i kumite (walka) wywalczyli Aleksander Krasowski i Jakub Podlewski, trzecie miejsce w konkurencji kumite zdobył Antoni Krasowski. Kolejny medal, tym razem brązowy w kata, dorzucił do puli Przemysław Zdybel.

Start w XIX Ogólnopolskim turnieju karate dzieci i młodzieży Dragon Cup 2013 w Środzie Wielkopolskiej był równie udany – ocenia Dawid Tomaszewski, trener młodych karateków. – W zmaganiach wzięło udział ponad 400 zawodników z klubów z całej Polski.  Łącznie reprezentanci Suremu zdobyli aż 15 medali, z czego trzy przywieźli  zawodnicy z prusickiej sekcji. Rewelacyjnie spisało się rodzeństwo Antoni, Aleksander i Maja Krasowscy, którzy zdobyli wszystkie trzy medale – powiedział trener Dawid Tomaszewski. – Antek był bezkonkurencyjny w walkach rocznika 2003, deklasując swoich rywali i zdobywając złoty medal. O najwyższy stopień podium w konkurencji kumite roczników 2000-2001 otarł się jego brat Olek, który jednym punktem przegrał walkę o wejście do finału, ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Również dobrze w rywalizacji wypadła ich siostra Maja, zdobywając brązowy medal w kata juniorek.

Trener prusickich zawodników jest zadowolony z tego, jak zaprezentowali się jego zawodnicy. – Te pierwsze starty w turniejach uważam za udane. Sukcesy nie byłyby możliwe bez odpowiedniego przygotowania, z którym wiążą się nie tylko ciężka praca na treningach, lecz również wyjazdy na obozy oraz inne turnieje. Oby tak dalej! – cieszy się trener.