Kradli auta, rozbierali je na części i oddawali …na złom

132

Wśród nich były m.in. golf, passat, vento. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Podejrzanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu trzebnickiego, w wieku od 20 do 47 lat. Ich role w procederze były podzielone. Są wśród nich osoby zajmujące się kradzieżą aut, pośrednicy, osoby dokonujące dalszej ich rozbiórki oraz zajmujące się sprzedażą elementów metalowych, uzyskanych z tego przestępczego procederu, na złom. Sprawcy wyszukiwali auta na obrzeżach Wrocławia. Na chwilę obecną policjanci udowodnili w tej sprawie kradzież co najmniej 18 samochodów. Podejrzani  trafili do aresztu wyjaśnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy Iwona Mazur.

Łupem złodziei padały samochody około dziesięcioletnie, do których włamywali się przy użyciu dopasowanych kluczy. Następnie skradzione pojazdy trafiały poprzez pośrednika do rozbiórki, a uzyskane w ten sposób metalowe elementy sprzedawane były w skupach złomu. Części niemetalowe, uzyskane z pojazdów, spalane były przez przestępców w piecach.

Wszyscy zatrzymani, za czyny, o które są podejrzani, odpowiedzą teraz przed sądem.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Sprawdzają m.in. czy grupa nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here