Nowi zawodnicy, nowa jakosć. Poloniści wierzą w swój sukces

116

W miniony weekend zakończyły trzebnicki trzecioligowiec zakończył zaplanowane podczas zimowej pauzy, mecze kontrolne. Podczas ostatniego, kiedy podejmował drużynę Foto Higiena Gać, przegrał po emocjonującej walce 2:3 ze swoim przeciwnikiem. Bramki dla drużyny zdobył Jakub Jakóbczyk. Teraz ostatnie treningi przed pierwszym ligowym meczem. Już w najbliższą sobotę. Poloniści zagrają na swoim boisku. Ich przeciwnikiem będzie Pogoń Świebodzin.

NOWa gazeta trzebnicka: – Czy jest Pan zadowolony z okresu przygotowawczego. Czy udało się zrealizować zamierzone cele?

Piotr Adamczyk, trener Polonii: – Wykonaliśmy 90 % zamierzonego planu. Wszystkiego nie udało się zrealizować ze względu na warunki pogodowe. Pod koniec okresu przygotowawczego Rafał Miazgowski i Dawid Cychol doznali kontuzji, a dwóch piłkarzy zachorowało i nie mogło uczestniczyć zarówno w sparingach, jak i treningach przed ligą.  Jestem jednak zadowolony z okresu przygotowawczego. Dobrze, że teraz a nie w ligowych spotkaniach. Liczę na to, że ominą nas zarówno kontuzje, jak i choroby.

NOWa: – Jak pan oceni rozegrane mecze kontrolne, czy jest Pan zadowolony z gry podopiecznych?

P.A.: – Każdy sparing miał swój cel. Wiadomo, że podczas tych pierwszych znacznie większa uwagę skupialiśmy na wybieganiu niż na grze. Te kilka ostatnich nastawionych było głównie na taktykę, grę i umiejętności indywidualne – wszystko po to, bym mógł wybrać ostateczną jedenastkę, jaka niebawem wyjdzie na boisko. Ostatnio były bardzo dobre sparingi, z czego jestem zadowolony.

NOWa: – Czy zamierza Pan wprowadzić nowe ustawienia graczy na boisku, a jeżeli tak to jakie to będą zmiany?

P.A.: – Nie chciałbym podawać ostatecznego składu, ponieważ sam go jeszcze nie znam. Podczas ostatniego sparingu ten obraz gry nieco mi się zmienił. Ten ostatni sparing najwięcej daje. Miałem skład ustalony w 80 %. Teraz ostatecznie te treningi przed kolejką zweryfikuja, kogo i na jakiej pozycji wystawię.

NOWa: – W trakcie zimowej pauzy do zespołu dołączyli nowi gracze. Jacy?

P.A.:

– Krzysztof Suchecki, Adrian Bergier, Tomasz Szczepek. Są to zawodnicy, którzy pomogą nam zawalczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli. To doświadczeni zawodnicy i co cieszy, nasza młodzież po ich przyjściu nie schowała głowy w piasek i nadal intensywnie gra, walczy jak równi z równym.

NOWa: – Możemy odliczać dni do rozpoczęcia kolejki spotkań. Jakie nastroje panują wśród zawodników?

 

PA.: – Wszystko zależy od indywidualnego podejścia zawodnika. Nie boję się tych spotkań. Uważam, że ciężko pracowaliśmy podczas tej zimy. Liczę na to, że nasza drużyna pewnie wyjdzie na boisko. Miejmy nadzieję, że poprzez zmianę w kadrze i w ustawieniach zobaczymy nową jakość na boisku, co przełoży się na tym, że z każdego spotkania będziemy przynosić po 3 punkty.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here