998 Kronika Strażacka

394

Strażacy ćwiczyli z psami

 

Pożar sadzy

ZAWONIA. 12 marca w jednym z domów paliła się sadza w kominie. Działania straży pożarnej polegały na wygaszeniu pieca, ugaszeniu płonącej sadzy i przeczyszczeniu komina. Na koniec strażacy przewietrzyli pomieszczenia i przy użyciu miernika sprawdzili poziom tlenku węgla w powietrzu. Strażacy zlecili właścicielowi kontrolę kominiarską. Podobna sytuacja miała miejsce także 13 marca w Obornikach Śląskich oraz 18 marca na ul. ks. Bochenka w Trzebnicy.

Na dachu

DROSZÓW. 13 marca miał miejsce wypadek samochodowy. Kierowca seata ibizy stracił panowanie nad samochodem i dachował. Gdy na miejsce przybyli strażacy osoba z samochodu znajdowała się na zewnątrz pojazdu. Nie odniosła, na szczęście żadnych obrażeń. Strażacy zabezpieczyli samochód klinami, otworzyli drzwi przez które wszedł do środka ratownik i wyłączył silnik i światła.

Wybuch pieca

CZESZÓW.13 marca miał miejsce wybuch pieca w jednym z domów, podczas rozpalania łatwopalną substancją. Jedna osoba została poszkodowana. Po przybyciu na miejsce rota strażaków wyposażona w sprzęt chroniący drogi oddechowe weszła do środka. Poszkodowaną osobę znaleźli w łazience; leżała w wannie z zimną wodą i chłodziła poparzone miejsca. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia i przy użyciu miernika sprawdzili poziom tlenku w powietrzu.

Pożar stodoły

BUDCZYCE. 16 marca paliła się stodoła. Gdy strażacy przyjechali na miejsce pożarem objęty był cały obiekt, wypełniony częściowo słomą i sianem. Więźba dachowa była dość mocno nadpalona i znajdowała się we wnętrzu budynku. Strażacy jednocześnie gasili pożar stodoły i chronili znajdujący się w pobliżu dom mieszkalny. Po stłumieniu ognia strażacy powyrzucali z wnętrza nadpalone elementy i zajęli się dogaszaniem.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here