Danuta Wałęsa z wizytą w Trzebnicy

1036

Wizyta nie miała głośnej oprawy medialnej. O tym, że Danuta Wałęsa odwiedziła Trzebnicę, poinformował nas Leszek Mroczkowski, właściciel hotelu Trzebnica, w którym zanocowała prezydentowa.

Danuta Wałęsa przyjechała na zaproszenie posłanki, by promować w kilku miastach na Dolnym Śląsku swoją biografię „Marzenia i tajemnice”, książkę uznaną za jeden z bestsellerów wydawniczych ubiegłego roku.

W przerwie między zaplanowanymi spotkaniami, Danuta Wałęsa znalazła czas wolny, który przeznaczyła na zwiedzanie bazyliki i klasztoru sióstr boromeuszek. W poniedziałkowy poranek, razem z bratem Marcinem i z proboszczem ks Jerzym Olszówką, zwiedzała trzebnicki zabytek sakralny. Po opactwie klasztornym oprowadziła znakomitego gościa s. Olimpia. W części klasztornej, a zwłaszcza w muzeum prowadzonym przez siostry zakonne, Danuta Wałęsa spędziła najwięcej czasu. Na zakończenie wizyty, w podziękowaniu za poświęcony czas i wspólnie zwiedzenie bazyliki i klasztoru, wpisała się do księgi pamiątkowej. Pani prezydentowa była poruszona pięknem zabytków architektury sakralnej.

Następnym punktem w podróży Danuty Wałęsy w te strony Polski, był wyjazd do jednej z uczelni we Wrocławiu. W Dolnośląskiej Szkole Wyższej czekali na nią rektorzy uczelni wraz z JE kard. Henrykiem Gulbinowiczem, wraz z władzami miasta. Spotkaniu przysłuchiwali się studenci, którzy zadawali prezydentowej pytania dotyczące jej życia prywatnego, które ujawniła w książce „Marzenia i tajemnice”. W podobnym tonie przebiegało kolejne spotkanie, jakie miało miejsce w jednej z wrocławskich restauracji, na które zostały zaproszone kobiety ze sfer biznesu. W trakcie tych planowanych spotkań, pani prezydentowa usłyszała wiele ciepłych słów ze strony zaproszonych gości. Podziękowali jej za wyrozumiałość oraz za to, że przez lata była podporą dla swojego męża, Lecha Wałęsy. – Mnie osobiście ujęła tym, że jest niezwykle skromną osobą, pełna ciepła – powiedział nam Leszek Mroczkowski. Pani prezydentowa, jak przystało na tak ważną osobistość, zanocowała w apartamencie prezydenckim, czterogwiazdkowego hotelu Trzebnica. Po raz pierwszy odwiedziła stolicę naszego powiatu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here