Projekt dla wielodzietnych rodzin

121

rodzinaJeszcze przez kilkanaście dni przyjmowane są wnioski, które można składać w  pokoju 78 trzebnickiego magistratu. Jak nas poinformował Grzegorz Król, koordynator programu, do tej pory wydał 50 wniosków zainteresowanym. Zaznaczył jednak, że wśród tych złożonych znalazło się kilka podań rodziców, bądź opiekunów, którzy mają na utrzymaniu tylko dwoje dzieci. Takie deklaracje nie będą uwzględniane, ponieważ projekt wspierający rodziny wielodzietne skierowany jest wyłącznie do rodzin posiadających troje lub więcej dzieci. – Czy każdy rodzic (opiekun prawny), posiadający liczną rodzinę, zostanie objęty programem? – zapytaliśmy koordynatora. – Tak – odpowiedział Grzegorz Król.

Jak czytamy w załączniku do uchwały wprowadzającej program, rodziny z gminy Trzebnica, które do niego przystąpią, mogą liczyć na 50% zniżki w: Aquaparku „Zdrój” (dotyczy biletów lub karnetów), na lodowisku miejskim, na płatne imprezy kulturalne, w tym seanse filmowe. Rodziny wielodzietne, objęte programem, będą mogły zapłacić o połowę mniejszą kwotę szczepiąc dzieci przeciw pneumokokom i meningokokom. Otrzymają także dodatkową liczbę punktów rekrutacyjnych w przedszkolu. Jednak ten punkt regulaminu, stanowiącego załącznik do uchwały, ulegnie zmianie. Jak nas poinformował koordynator projektu, zmieni się liczba przyznawanych punktów i nie będzie to 5, ale 15. Rodziny będą mogły również liczyć na darmowy przejazd komunikacją miejską.

Zadaniem koordynatora projektu jest również nawiązanie współpracy z podmiotami, które również chciałyby wspomóc projekt i zaoferować dogodne zniżki dla rodzin: – W tej chwili szukam takich firm, które zechciałyby nawiązać  współpracę – deklaruje Grzegorz Król. Możliwe więc, że pakiet ulg dla rodzin wielodzietnych wzrośnie.

Przypomnijmy, że wnioski mogą składać rodziny, co najmniej trójkę dzieci, w wieku do 18 lub 24 lat, w zależności od kontynuacji nauki. Program faktycznie zacznie obowiązywać dopiero po zweryfikowaniu podań i wydaniu karty uprawniających po korzystaniu ze wspomnianych zniżek. Te będą okazywane na wniosek zainteresowanych i będą wydawane dopiero wraz z początkiem czerwca.

Na marginesie dodamy także, że koordynator nie od razu chciał odpowiedzieć na kilka naszych pytań, twierdząc, że „nie ma upoważnienia od burmistrza”. Zmienił zdanie, gdy ponownie odpowiedzieliśmy jego gabinet, powołując się na punkt regulaminu, stanowiącego załącznik do uchwały. Otóż, koordynator zobowiązany jest do promocji programu „Trzebnicka rodzina 3+” na łamach lokalnej prasy. Tym samym, pierwszy raz od bardzo dawna, udało nam się uzyskać odpowiedzi natychmiast, bez składania zapytań w formie ustnej lub pisemnej.

1 KOMENTARZ

  1. Cytat z Pani Basi: „Przypomnijmy, że wnioski mogą składać rodziny, co najmniej trójkę dzieci, w wieku do 18 lub 24 lat, w zależności od kontynuacji nauki.”
    Jeśli Pani Basia swoje pytania do władz redaguje w taki sam sposób jak swoje artykuły w gazecie, to wcale się nie dziwię, że Magistrat odpowiada na pytania Pani Basi dopiero po miesiącu. Przecież trzeba zatrudnić tłumacza i to dobrego, aby z tego chaosu wydobyć sens
    i ustalić o co Pani Basi chodziło.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here