Prusice biegają w każdą pogodę

385

Organizatorami biegów są burmistrz Prusic i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Miłośnicy biegania mogą się zmierzyć z dwoma dystansami – na 5 i na 10 km po nawierzchni asfaltowej, brukowej i polnej. Bieg na 5 km to zmodyfikowana trasa Biegu Trzech Wież. Bieg na 10 km to po prostu dwie pętle tej samej trasy. Start i meta są zlokalizowane na Rynku, a zawodników obowiązuje limit czasu 2 godziny.

Jak mówią organizatorzy, celem organizacji biegów jest przede wszystkim popularyzacja biegania, ale także promocja miasta i integracja środowiska biegaczy.

Organizatorzy założyli, że biegi będą się odbywać raz w miesiącu,w miarę możliwości w ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 10. Do tej pory zawody odbyły się już trzy razy. Kolejne edycje zaplanowano na: 28 kwietnia, 26 maja, 30 czerwca, 28 lipca, 25 sierpnia, 29 września, 27 października i 24 listopada. Terminy zawodów mogą jeszcze zostać zmienione, ale w takim przypadku organizatorzy poinformuje o tym fakcie na 5 dni przed imprezą. Jednak zastrzegają, że biegi będą się odbywać niezależnie od pogody.

Do zawodów mogą zgłaszać się biegacze, którzy ukończyli 16 rok życia, niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej i narodowości. Organizatorzy podzielili zawodników na kategorie według płci.Wszyscy uczestnicy biegów są zobowiązani, do przedstawienia ważnych badań lekarskich, a w przypadku ich braku – do pisemnego oświadczenia o udziale w imprezie na własną odpowiedzialność, a w przypadku osób niepełnoletnich do oświadczeniem rodziców.

Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik każdego z biegów akcji „Prusice Biegają” otrzymuje punkty za pokonanie trasy. Punkty są sumowane są po każdej kolejce.

Uczestników obowiązuje pokonanie przynajmniej jednego okrążenia trasy biegu, za zaliczenie drugiej pętli zawodnik otrzymuje dodatkowo 5 pkt. Czas rozpoczęcia tego okrążenia i tempo jego pokonania są nieistotne.

Punktacja za poszczególne miejsca: 1. – 20 pkt, 2. – 15 pkt, 3. – 13 pkt, 4. – 12 pkt, 5. – 11 pkt, 6. – 10 pkt, 7. – 9 pkt, 8. – 8 pkt, 9. – 7 pkt, 10. – 6 pkt, 11. – 5 pkt, 12. – 4 pkt, 13. – 3 pkt, 14. – 2 pkt, 15. – 1 pkt.

Dla najlepszych zawodników organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w kolejnych biegach, mogą się zgłaszać do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach ul. Jana Pawła II 7, 55-110 Prusice, email: gokisprusice@o2.pl tel. 071 312-63-10.

.

 

Klasyfikacja mężczyzn po trzech biegach
1. Andrzej Hazubski
2. Jakub Kramarz
3. Tomasz Saladra
4. Tomasz Opałka
5. Paweł Fiet
6. Rafał Pawlicki
7. Marek Faron
8. Andrzej Jańczyk
Klasyfikacja kobiet po 3 etapch
1. Sandra Szyszka
2. Anna Hazubska
3. Agnieszka Pienio
Wyniki ostatniego etapu – kobiety
1. Anna Hazubska
2. Sandra Szyszka
Wyniki ostatniego etapu – mężczyźni
1. Andrzej Hazubski
2. Jakub Kramarz
3. Paweł Fiet
4. Rafał Pawlicki
5. Tomasz Saladra

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here