Pozdrowienia z Toronto

166

Andrzej, który, mimo że od ponad dwudziestu pięciu lat mieszka daleko od Polski, jest Czytelnikiem naszej NOWej gazety, z której czerpie wieści o tym, co dzieje się w jego rodzinnym mieście. Poprosił, aby pomóc mu w umieszczeniu w naszej gazecie wspomnienia o jego bracie Piotrze, zmarłym dokładnie rok temu. Prośbę spełniamy, pozdrawiając Andrzeja i jego Rodzinę serdecznie od wszystkich, którzy pamiętają, tamte szalone lata sześćdziesiąte i zapraszając do przyjazdu do naszej, nieco dziś odmienionej, ale jednak tej samej co przed laty Trzebnicy.

W.K.

Krótkie wspomnienie z okazji pierwszej rocznicy śmierci…

Śp. Piotr  Wicherkiewicz  urodził się dnia 10 listopada 1952 r. w Lubiniu, ale wychował się i kształcił w Trzebnicy. Zawsze uważał to miasto za swój dom rodzinny, do którego planował powrócić, gdy tylko pozwoli Mu na to Jego sytuacja zawodowa i rodzinna.

Piotr ukończył policealne Studium Geodezyjne we Wrocławiu i przepracował w zawodzie geodety ponad 30 lat, najpierw w Urzędzie Powiatowym w Trzebnicy, a potem ponad 20 lat w prywatnej firmie geodezyjnej w Toronto.

Poza pracą zawodową pasjonował się muzyką,  komponował i nagrywał swoje utwory. Jego idolami byli Enya i Jimi Hendrix, pozostał im wierny do końca życia. Interesował się także elektroniką, szczególnie miniaturyzacją silników elektrycznych. Kilka Jego projektów do tej pory zbiera na YouTube pochlebne recenzje, niestety, pozostaną one już bez odpowiedzi…

Piotr zmarł nagle w Toronto, dnia 19 marca 2012 roku.

Cześć Jego Pamięci. Pozostaniesz w naszych sercach na zawsze – Mama, brat z rodziną i przyjaciele.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here