Uczniowie z trzebnickiej „dwójki” w ogólnopolskim finale Odysei

202

Celem konkursu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Dlatego należy uczyć dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów, które rozwiązać można na wiele sposobów. Jak można przeczytać na stronie internetowej Odysei: „Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem”.

Ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy do kolejnego etapu konkursu dostało się 7 uczniów z kl. VI B, VI C i V B. Z tego też powodu już niedługo, 23 marca uczniowie pojadą do Gdańska na eliminacje ogólnopolskie.

– Już od września kompletowaliśmy drużynę i od tego czasu pracowaliśmy nad problemami spontanicznymi. Konkurs składa się z trzech etapów: pierwszy to problem spontaniczny, drugi to problem długoterminowy, a trzeci element odysejowych zmagań to konkurs Stylu – będący elementem rozwiązania Problemu Długoterminowego – powiedziała Paulina Pierchorowicz – Rączka, trener i opiekun grupy.

Uczniowie rozwiązywali zadanie pn. Emailowe impresje. Od grudnia powstawał scenariusz, później dekoracje a na końcu był występ.

Kolejny etap to zadanie spontaniczne, w którym są problemy słowne, słowno – manualne i manualne. Drużyna nigdy nie wie na jakie zadanie trafi. Dlatego trzeba je wszystkie przećwiczyć wcześniej.

Dzieci na koniec dostały dyplomy i medale za udział w Odysei. Nagrodą jest też możliwość reprezentowania swojego regionu, szkoły w ogólnopolskich finałach.

 

Skład drużyny: Klaudia Długosz, Jagoda Gajęcka, Daria Kozakiewicz, Weronika Obała, Jakub Pęczkowski, Agata Pop i Krystian Wachowski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here