998 Kronika strażacka

53

Paliły się śmieci w kontenerze na cmentarzuUgrzęzła w błocie

SIEMIANICE. 5 marca na podmokłym terenie na polu uprawnym ugrzęzła kobieta z psem. Kobieta zanurzona była w błocie do wysokości kolan, pies aż do wysokości głowy. Działania strażaków polegały na ewakuacji osoby wraz z psem na drogę polną, przez ratowników zabezpieczonych i asekurowanych linką ratowniczą.

Palą się trawy

POWIAT. W ciągu ubiegłego tygodnia strażacy wielokrotnie interweniowali w sprawie palenia suchych traw. Takie zdarzenie miało miejsce w Obornikach Śląskich, Osolinie, Księginicach, Korzeńsku czy Wilkowej.

Spaliła się szopa

DOMANOWICE. 6 marca paliła się szopa drewniana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca i ugaszeniu pożaru. Na koniec dogaszano zgliszcza.

Zabezpieczenia lądowania

PRUSICE. 8 marca strażacy zabezpieczali na boisku lądowanie helikoptera LPR. Po wylądowaniu pogotowie zabrało osobę poszkodowaną.

Dwie osoby poszkodowane

URAZ. 8 marca na ul. Wrocławskiej doszło do zderzenia samochodów: volvo i opel astra.  Poszkodowanym pomocy udzielili najpierw strażacy a później lekarz pogotowia ratunkowego.

Utonął w stawie

KSIĄŻĘCA WIEŚ. Strażacy otrzymali zgłoszenie, że w stawie hodowlanym jest podejrzenie utonięcia mieszkańca tej wsi. Po przybyciu, przy pomocy łodzi zwodowaniu łodzi odnaleźli osobę.  Lekarz pogotowia stwierdził jej zgon.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here