AWANS NA DZIEŃ KOBIET!!!

99

Do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły: Gimnazjum w Strzelinie, nasza szkoła oraz Gimnazjum w Miliczu. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta w pierwszym meczu spotkały się z zawodniczkami ze Strzelina. Niestety z tego spotkania nie wyszły zwycięsko – przegrały 0:2. Aby marzyć o awansie musiały wygrać z Miliczem, gdyż w kolejnym etapie rozgrywek – finale Strefy Wrocławskiej –  mogą wystąpić drużyny, które zajmą w turnieju dwa pierwsze miejsca.

Mecz o upragniony awans od samego początku był bardzo zacięty i wyrównany. W pierwszym secie  lepsze okazały się być gospodynie. Na szczęście porażka wpłynęła bardzo mobilizująco na nasze siatkarki, gdyż doprowadziły do remisu w setach 1:1. O zwycięstwie miał zadecydować tie – break. Bardziej wtajemniczeni w piłce siatkowej wiedzą, że jest to set nerwów i często drużyny bardziej odporne na stres wygrywają całe spotkanie. Na szczęście reprezentantki naszej szkoły stanęły na wysokości zadania. Od samego początku skutecznie dążyły do celu, zdobywając punkt za punktem. Wygrały ten mecz 2:1. W trzecim spotkaniu strzelinianki pokonały drużynę Gimnazjum w Miliczu 2:0, , zdobywając tym samym I miejsce. Na II miejscu uplasowały się nasze dziewczęta,  które sprawiły sobie i trenerce – p. Joannie Pilip – wspaniały prezent z okazji swojego święta.

Awans wywalczyły:  Karolina Daniluk, Kinga Dziubczyńska, Aleksandra Haracz, Hanna Kuna, Daria Marciniec, Iga Rojewska, Natalia Skóra,  Kinga Sznajder,  Klaudia Trelińska, Paulina Walęcka oraz Karolina Żylak.