Marcowo… fortepianowo… koncertowo…

67

Pianista jest laureatem  licznych nagród i wyróżnień na krajowych i zagranicznych konkursach fortepianowych  i festiwalach.  W październiku 2003 r. zdobył Gran Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym PARNASSOS w Monterrey (Meksyk). Uczestniczył w XV Międzynarodowym  Konkursie  Pianistycznym  im. F. Chopina (2005), na którym otrzymał szereg nagród pozaregulaminowych.  Jego niedawnym wielkim sukcesem jest zwycięstwo w zakończonym 2 grudnia ubiegłego roku  Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie, organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Pianista otrzymał także Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie koncertu.

Występował z recitalami i koncertami symfonicznymi w wielu krajach Europy, a także w Brazylii, Etiopii, Kanadzie, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Artysta wystąpi w Trzebnicy w środę 20 marca dwukrotnie: o godz 12. 30 w koncercie umuzykalniającym dla młodzieży, a o godz.18 w recitalu wieczornym. Oba koncerty odbędą się w sali starostwa przy ul. Leśnej1. W Obornikach Śląskich artysta wystąpi w piątek 22 marca o godz.18.30 w Saloniku Czterech Muz. W programie koncertów znajdą się utwory: Józefa  Haydna, Franciszka Liszta, Ksawerego Szarvenki oraz  Fryderyka Chopina, m.in. wszystkie Scherza. Słowo o muzyce – Juliusz Adamowski.

Koncerty są organizowane przez Towarzystwo im. F. Liszta, a realizowane przy pomocy finansowej Władz Samorządowych Województwa Dolnośląskiego, Powiatu Trzebnickiego, Gminy Oborniki Śląskie oraz Związku Artystów i Wykonawców STOART

Serdecznie zapraszamy!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here