Filia Śląska z Wiszni Małej zwyciężyła w turnieju

502

Zarówno trener Mariusz Jastrzębski, jak i wójt gminy Kłodzko Stanisław Longawa, po raz kolejny mieli ogromny wpływ na zorganizowanie dobrej zabawy dla zawodników. W turnieju wzięły udział cztery filie Śląska: Kłodzko, Prusice, Kondratowice oraz Wisznia Mała. Drużynę z Wiszni reprezentowali zawodnicy WKS „Śląsk” Wrocław, na co dzień występujący w lidze terenowej młodzików. Każda filia (oprócz gospodarzy)  wystawiła po dwie  drużyny. Obowiązywał system gry „każdy z każdym”.  Każda drużyna zagrał 6 meczów, które  trwały po 10 minut.  Poziom zawodów naprawdę był wysoki, mecze – bardzo interesujące, a zwycięstwa były na przysłowiowym styku.

W turnieju zwyciężyła drużyna filii z Wiszni Małej której trenerem jest Bartosz Mazur.

Moi chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze, zwyciężając we wszystkich sześciu spotkaniach, natomiast zdaję sobie sprawę że ci zawodnicy trenują od 5 lat, systematycznie 3 razy w tygodniu i to właśnie było widać na boisku. Swoim doświadczeniem pokonali  wszystkie drużyny, choć nie o wynik mi chodziło, tylko o dobrą i konsekwentną grę. I z tego właśnie jestem najbardziej zadowolony. To było bardzo dobre „przetarcie” przed sezonem dla mojego zespołu – powiedział Bartosz Mazur, dodając po chwili: – Myślę że nie sprawiłem przykrości zawodnikom z innych filii, przywożąc na ten turniej zawodników Śląska Wrocław, a wręcz odwrotnie zmotywowałem ich do jeszcze cięższej pracy  i pokazałem kierunek, w którym powinni zmierzać, bo naprawdę kilku zawodników z filii Prusice, Kłodzko oraz Kondratowice jest wartych dalszej obserwacji i już teraz mieliby miejsce w moim zespole. 

Nawiązując do organizacji – chłopcy mieli zapewnione przez organizatorów świetne warunki, widowiskową halę, oprawę medialną, dwa ciepłe posiłki  oraz napoje. Wszyscy zawodnicy zostali udekorowani pamiątkowym medalem, a drużyny obdarowane gadżetami promocyjnymi gminy Kłodzko, oraz klubu WKS „Śląsk” Wrocław oraz dyplomami, a drużyna zwycięska pucharem. Oby więcej takich turniejów było organizowanych, to jestem przekonany że poziom piłki nożnej w Polsce urośnie do wielkich rozmiarów, i że nasz kraj wróci na salony światowe i europejskie.

W zwycięskiej drużynie wystąpili następujacy zawodnicy: Maks Milewski, Dawid Nowak, Krystian Holdenmajer, Mateusz Krówczyński, Sebastian Kot, Kuba Lebiodzik, Wojtek Juskowiak, Szymon Lej, Patryk Ruczkin, Kacper Mendocha, Krzysztof Skurzyński, Dawid Olejnik. Trener – Bartosz Mazur oraz asystent – Wojciech Zieliński.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here