Anioły miłości w Wiszni Małej

675

Warto więc wybrać się do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej i „spotkać się” z aniołami. Na ciekawych, chcących je zobaczyć, będą „czekać” do końca marca.

Autorką wystawy jest Helena Mońka. Swoje prace wykonuje własnymi technikami autorskimi. Niektóre z dzieł, to przestrzenne i barwne prace z tkaniny, malowane farbami akrylowymi, malarstwo płaskie na tkaninie oraz obrazy olejne.

Helena Mońka urodziła się we Wrocławiu, w 1949 roku. Po ukończeniu Studium Nauczycielskiego o profilu: nauczanie początkowe z wychowaniem plastycznym podjęła pracę jako nauczycielka wychowania plastycznego. Pracowała w szkole podstawowej przez 13 lat. Po urlopie macierzyńskim już do pracy nie wróciła, zajmując się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu. Nie zrezygnowała jednak z własnych marzeń, do działalności artystycznej powróciła w roku 2002 i tworzy do dziś. Swoje prace prezentowała między innymi we Wrocławiu i Kędzierzynie- Koźlu.

Wystawa w Wiszni Małej cieszy się dużym zainteresowaniem. Warto więc zajrzeć i przekonać się, co tak przyciąga uwagę w pracach artystki..

Wernisaż odbywa się w ramach Wiszeńskich Spotkań ze Sztuką, objętych honorowym patronatem przez wójta gminy Wisznia Mała Jakuba Bronowickiego.

Więcej o artystce i jej pracach można znaleźć na stronie: www.helenamonka.zaven.pl

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here