Gaudia grała w Opolu

57

Pierwsza odsłona meczu rozpoczęła się od ostrej walki o prowadzenie. Tak było do remisu 3 do 3. Potem opolanki zaczęły ostre serwowanie. W tym elemencie gry skutecznością zapisała się ich zawodniczka Edyta Dryja zagrywając siedem razy pod rząd. Odejście punktowo od rywalek na 6 punktów pozwoliło gospodyniom grać do końca seta spokojnie i skutecznie. Set wygrany do 14 dobrze nastrajał gospodynie do następnej partii meczu..

Tak było rzeczywiście. Już po pierwszych zagraniach miejscowe wyszły na prowadzenie 4 do 0 i stale powiększały swą przewagę. W tym secie pokazała, co potrafi atakująca Sandra Salera. Po jej atakach na tablicy zapisano wynik 8 do 2. Znów było wiadomym, która drużyna zwycięsko zakończy tego seta. Gdy Gaudia zdobywała jeden lub dwa punkt, to gospodynie dwukrotnie więcej. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem opolanek do 13.

Trzeci set miał odmienny przebieg od poprzednich. Walka toczyła się od pierwszego seta. Były sytuacje wskazujące, że ten set mogą wygrać przyjezdne. Gaudia nie dala jednak rady opolankom przegrywając go do 22. Miejscowi opisując przebieg tego seta podkreślali gorszą grę swoich samozadowoleniem będącym wynikającym z wygranych poprzednich setów. Stąd miejscowe spuszczając „z tonu” w trzecim mogły się przeliczyć. Dodano przy tym, że ich drużyna składa się w większości z juniorek, które czeka walka o półfinał juniorek w kraju. I mecz, z Gaudią był dobrym sprawdzianem sprawności sportowej tutejszych juniorek.

Gaudia w najbliższą sobotę odpoczywa. Przedostatni mecz w sezonie rozegra u siebie 9 marca w sali ZAPO, z MKS Zorza Wodzisław Śląski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here