Zabrakło cierpliwości

76

Oborniczanie już w początkowej części spotkania z MKS Tęcza Kościan mogli uzyskać nieznaczną przewagę, jednak duża ilość błędów pozwoliła przyjezdnym na rozwinięcie „skrzydeł” i nabranie pewności na boisku. Obydwie drużyny raz po raz zadawały sobie ciosy co chwilę doprowadzając do wyrównania. W dwudziestej piątej minucie meczu nieznaczną przewagę trzech bramek osiągnęli goście, którą utrzymali do końca pierwszej połowy zakończonej wynikiem 13:16.

Druga odsłona sobotniego spotkania przebiegała już na warunkach gości, którzy w tym dniu byli lepiej dysponowani udowadniając to składnymi akcjami w ataku, a także skuteczną obroną. Oborniczanie  natomiast  zdobywali bramki ze sporymi problemami. Efektem gry gospodarzy była strata pięciu bramek w  trzydziestej ósmej minucie meczu. Interwencja trenera Artura Szabata poruszyła szeregi obornickich szczypiornistów, co pozwoliło zniwelować stratę. Jednak goście pozwolili tylko na odrobienie trzech bramek. W pięćdziesiątej minucie za sprawą mocnego dopingu publiczności oborniczanie por raz kolejny poderwali się do odrabiania strat. W pięćdziesiątej drugiej minucie doprowadzili już tylko do jednej bramki straty. Niestety w tym dniu naszym szczypiornistom zabrakło cierpliwości i trochę szczęścia. Dobrze wypracowanych sytuacji nie potrafili zamienić na bramki co raz po raz udawało się przyjezdnym. Po końcowym gwizdku przy wyniku 30:32  szczypiorniści „Boru” ze spuszczonymi głowami podziękowali licznie zgromadzonej publiczności.

Skład SPR Bór Oborniki Śląskie:

Zawodnicy: Tomasz Błażewski,  Przemysław Bagiński, Konrad Burchacki, Dominik Jankowski, Damian Buczko, Maciek Kowalski,  Łukasz Kurzydło,  Jakub Morga,  Sebastia Morgan,  Paweł Nogal,  Kamil Ramiączek,  Eryk Sawicki,  Sergiusz Stefanowski,  Michał Szczepanik, Grzegorz Stachowicz,  Łukasz Szkolny.

Trenerzy: Przemysław Bagiński,  Artur Szabat.