Geodeci z naszego powiatu zajęli 3. miejsce

209

Tomasz Gierczak, przewodniczący miejscowego koła geodetów i organizator tegorocznych mistrzostw, spytany o historię tej imprezy powiedział m.in. – Są to już czwarte mistrzostwa, w których trzebniccy geodeci uczestniczą od początku. W naszym fachu ruch, przemierzanie odległości nie jest pierwszyzną. Choć w dzisiejszych czasach, przy nowoczesnej technice spędzamy wiele czasu przy komputerach, uznaliśmy, że nie samą pracą człowiek żyje. Stąd inicjatywa organizowania mistrzostw w piłce nożnej halowej jest jednym z przedsięwzięć członków Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

W niedzielę przybyło do Trzebnicy dziewięć drużyn reprezentujących organizacje Stowarzyszenia GP Dolnego Śląska. Byli to: Geoinwest z Legnicy, grupa Wołów, APGeo. PL Wrocław, Glob Geo Legnica, Geo-Jar Wrocław, Grupa Strzelin, Dbg i tr Wrocław, Geodeath Wrocław i gospodarze –Trzebnica. Imprezie patronowali: Geodeta Województwa Dolnośląskiego Robert Pajkert i Starosta Trzebnicki Robert Adach.

Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch grupach. Pierwsza grupa rozgrywała mecze w sali PZS nr.1. Grały w niej zespoły: Trzebnica, Geoinwest Legnica, Geodent i Wołow, a pozostałe zespoły grały w PZS nr.2 W pierwszej turze rozgrywek mecze prowadzono systemem każdy z każdym. W grupie pierwszej, w eliminacjach trzebniccy geodeci zajęli drugą lokatę. Następna seria rozgrywek była walką o półfinały. Zwycięskie drużyny rozegrały mecze o finał. Nasza drużyna ostatecznie zajęła w tych mistrzostwach trzecią lokatę. Wystąpili w niej: Damian Ozga, Sylwester Bednarski, Maciej Kiszczyński, Przemysław Palewicz, Mateusz Amanowicz, Sebastian Amanowicz, Bartosz Olejnik, Łukasz Wróblewski..

Trzebnicka drużyna w meczu ćwierćfinałowym pokazała, że umie zdobywać bramki nawet z dobrze grającym rywalem. Jak to bywa w halówce pierwsze rozegrania bywają szybkie, a zarazem chaotyczne. W tym meczu było podobnie. Jednak szybciej uporządkowali grę trzebniczanie. Już w drugiej minucie Damian Ozga posłał piłkę do siatki. Po następnych paru minutach Sylwester Bednarski podwyższył wynik na 2 do 0 i on też zakończy pierwszą połowę golem i mieliśmy już 3 do 0. Druga połowa nie była już tak błyskotliwa do gospodarzy. Dopiero od połowy tej tercji zobaczyliśmy czwarta bramkę. Zdobył ją Sebastian Amanowicz. Od tego momentu bramki sypały się jak z rękawa, Strzelają Bartosz Olejnik, Damian Ozga. W ostatniej minucie, tuż przed gwizdkiem sędziego goście zdobywają honorową bramkę i mecz kończy się wynikiem 7 do 1 dla Trzebnicy. Dalsze mecze rozgrywane były w sali PZS nr.2

W pierwszej fazie rozgrywek jedna z drużyn pożegnała się z dalszą rywalizacją o miano najlepszej. Zawodnicy do każdego spotkania podchodzili z pełnym zaangażowaniem. Oczywiście nikogo nie trzeba przekonywać, że najwięcej emocji zarezerwowano na koniec spotkania, gdy prowadzona była walka o miejsca na podium.

Do półfinału, w wyniku prowadzonych rozgrywek zakwalifikowały się: Glob Geo, Geo Inwest, AP Geo.Pl i drużyna z Trzebnicy. Zwycięzcą turnieju została AP Geo.PL z Legnicy.

Po zakończeniu rozgrywek wręczono nagrody dla drużyn i indywidualne. Najlepszym strzelcem został Sylwester Bednarski zawodnik trzebnickiego teamu, najlepszym zawodnikiem uznano Wojciecha Turkowiaka z drużyny  AP Geo.Pl, a bramkarzem turnieju ogłoszono Łukasza Wróblewskiego, również z Trzebnicy. Głównymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów turnieju była roczna licencja programu geodezyjnego C-GEO Softline oraz gadżety sportowe.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here