Kłopoty ze spłatą kredytu mogą przydarzyć się każdemu

56

pieniądzeW ramach współpracy z organizacjami konsumenckimi, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Trzebnicy informuje, że 14 marca 2013 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Starostwa w Trzebnicy przy ul. Leśnej 1, odbędzie się spotkanie z przedstawicielem  Ośrodka Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego. Na spotkanie to zaprasza się wszystkich zainteresowanych.

Co zrobić, jak sobie pomóc?

W 1997 roku powstało Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, które świadczy usługi o charakterze doradczym. Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej prowadzi Ośrodki Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego, które oferują:
1. Bezpłatną  pomoc obejmującą poradnictwo finansowe, prawne i doradztwo konsumenckie.
2. Wsparcie w rozwiązywaniu kłopotów finansowych wynikających z nadmiernego zadłużenia.
3. Dostęp do informacji na temat praw i obowiązków oraz pomoc w  odzyskaniu kontroli nad swoimi finansami.
Najbliższy Ośrodek Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego funkcjonuje we Wrocławiu pl. Powstańców Śląskich 1/104 tel: 71-341-05-76 ;  e-mail: odfik-wroclaw@skef.pl- szczegółowe informacje zawarte są na stronach www.skef.pl

1 KOMENTARZ

  1. Należy powiedzieć, że są dwa rodzaje kredytu: kredyt dobry i zły. Ten zły, to kredyt konsumencki, czyli najczęściej zaciągany – na wakacje, tv, samochód, dom, itp.. Zły kredyt ma to do siebie, że oprócz obciążenia związanego ze spłatą, generuje dodatkowe koszty. Na przykład zakup samochodu na raty, to koszty spłat kredytu oraz koszty eksploatacyjne jak: paliwo, ubezpieczenie, naprawy, części. Zły kredyt wyciąga Ci pieniądze z kieszeni.

    Jest jeszcze kredyt dobry przeznaczany na zakup aktywów, czyli czegoś co będzie Ci przynosić dodatkowy przychód – nie koszt. To jest kredyt na zakup nieruchomości przeznaczoniej pod wynajem, na zakup firmy, akcji, itp. Kredyt dobry wsadza Ci pieniądze do kieszeni.

    Należy najpierw zaciągać kredyt dobry, aby potem mając stałe, dodatkowe wpływy z tych kupionych aktywów, zaciągnąć sobie kredyt zły (konsumencki), który będzie spłacany wpływami z tych aktywów. Tym samym zwiększysz stan posiadania, bez dodatkowych wydatków. Tak można w nieskończoność. Więcej informacji? Zobacz jak zostać bogatym?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here