Wakacje last minute – warto wiedzieć

162

Wakacje last minute mają bardzo wielu zwolenników. Związane jest to przede wszystkim z kwestią dużo niższej ceny, a więc sporych oszczędności finansowych. Jeśli ktoś jest osobą spontaniczną, nie nastawia się sztywno na określony termin, hotel czy nawet kierunek wycieczki, to oferta last minute jest wręcz wymarzona.

Co ważne, last minute również są objęte ochroną prawną i każdy klient może złożyć reklamację, jeśli na miejscu docelowym okaże się, że warunki są odmienne od tych, zapisanych w umowie. Promocja cenowa absolutnie nie znosi odpowiedzialności za usługę z biura podróży. Należy więc bardzo dokładnie czytać wszelkie zapisy w umowie, zanim podejmie się decyzję o wykupie danej wycieczki. A oferta last minute musi bezwzględnie spełniać wszystkie wymogi zawarte w ustawie o usługach turystycznych. Podstawą są dokładne dane o organizatorze – warto wybierać touroperatorów sprawdzonych, zrzeszonych w izbie turystyki, którzy mają wysokie gwarancje ubezpieczeniowe. Umowa powinna także szczegółowo opisać miejsce pobytu, w tym rodzaj i kategorię hotelu czy innego ośrodka oraz liczbę i rodzaj serwowanych posiłków. Poza tym, niezbędne są informacje o warunkach i zakresie ubezpieczenia turysty, sposobie zgłaszania reklamacji i podstawach prawnych umowy. To są kwestie, które mogą umknąć w pośpiechu załatwiania wyjazdu, a są kluczowe, aby wczasy last minute były przyjemnością i relaksem.
Najbardziej korzystne oferty last minute można kupić na kilka dni, a nawet na dzień przed wyjazdem. Trzeba pamiętać, że trudno o tego typu propozycje w środku sezonu turystycznego (lipiec – sierpień), więc to propozycja raczej dla tych, którzy szukają promocji poza sezonem. Wybór nie będzie też tak bogaty, jak w przypadku ofert first minute, ale jeżeli ktoś się nastawia na przebywanie w hotelu i korzystanie z plaży oraz basenów hotelowych, to na pewno znajdzie ofertę idealną dla siebie. Ważne, aby tylko pamiętać o swoich prawach klienta biura podróży i wybierać rozważnie, a nie brać pierwszą propozycję, którą się zobaczy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here