Sukces warsztatów filmowych w Zawoni

183

10984Warsztaty odbywały się w dniach: od 28 do 31 stycznia, codziennie o godzinie 16.30, w ramach Ferii Zimowych w GOKiB w Zawoni. Już od pierwszego dnia, dzieci  miały okazję wziąć bezpośredni udział w tworzeniu filmów. Prowadzący, Ireneusz Turowski, omówił technikę animacji poklatkowej: – Dzieciaki były super aktywne! – mówi. – Wystarczyło je odpowiednio poinstruować i zaraz przejmowały akcję. Na przestrzeni kolejnych dni, dzieci wraz z instruktorem, przy pomocy kamery cyfrowej oraz aparatu, nakręcili film krótkometrażowy, rozmawiali na temat muzyki filmowej oraz dowiedzieli się czym jest montaż. Przeprowadzono też inscenizację fragmentu znanej bajki „Madagaskar”. Dzieci podchodziły do warsztatów bardzo entuzjastycznie. Zresztą nie mogło być inaczej, ponieważ sam prowadzący od najmłodszych lat jest pasjonatem kina, a nie od dziś wiadomo, że pasją najlepiej zarazić się od pasjonata.  – Można powiedzieć, że z racji sąsiedztwa wychowywałem się w TOKu (Trzebnicki Ośrodek Kultury). Od szóstego roku życia włóczyłem się po kinach – opowiada Irek Turowski.

Warsztaty odbywały się bezpłatnie. Wzięły w nich udział dzieci w przedziale wiekowym głównie od 10 do 14 lat. W ciągu najbliższych dni, filmy wykonane przez dzieci pojawią się na kanale youtube oraz na stronie GOKiB. Na warsztatach w ramach ferii ta działalność na szczęście się nie skończy , gdyż w planach są cykliczne spotkania klubu filmowca. Pierwsze z nich ma się odbyć 21 lutego o godz. 18 w GOKiB w Zawoni.

Dzieci, które wzięły udział w warsztatach to: Maksymilian Korczak, Asia Radota, Magda Cholaszczyńska, Artur Szymczak, Marysia Len, Eliasz Koch, Dominika Len, Karolina Len, Gracjan Drański, Natalia Łopyta, Agata Radota, Mateusz Czarnecki, Krystian Woś, Damian Warzecha, Dawid Malon, Patryk Mularski, Kornel Mularski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here