Śmiertelna „czołówka”

53

11010Było kilkanaście minut po godz. 17  i nie najgorsze, jak na styczniową słotę, warunki jazdy na drodze krajowej nr 5 (nawierzchnia drogi była czarna). Jadący w kierunku Rawicza opel, na wysokości Korzeńska, na prostym odcinku drogi,  z nie wyjaśnionych dotychczas przyczyn zjechał nagle na przeciwny pas ruchu, prosto pod nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę volvo z naczepą.  Na hamowanie nie było czasu. Doszło do zderzenia czołowego. 19-latek zginął na miejscu, kierowcy volvo nic się nie stało.

Oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone. Jak nas poinformował pracownik Pomocy Drogowej „Jarex”, który brał udział w akcji usuwania z drogi wraków, corsa została w wyniku wypadku doszczętnie zniszczona: – Nie było nie tylko przodu pojazdu, zgnieciona była też część pasażerska. Markę i typ wozu można było rozpoznać po kufrze bagażnika – relacjonował nam. Samochód bardzo szybko został przewieziony z parkingu Jarexu do badań rzeczoznawcy.

Ciężarówka, zniszczona od strony kabiny kierowcy, została dodatkowo uszkodzona przy wyciąganiu z rowu.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

– W chwili obecnej nie wykluczamy żadnej z możliwych przyczyn wypadku. Nie znana jest przyczyna zjechania opla na lewą stronę: czy zawinił człowiek, czy technika. Pierwsze odpowiedzi otrzymamy, gdy będziemy mieli wyniki sekcji zwłok, które otrzymamy w ciągu najbliższych dni. Na rezultat oględzin pojazdów poczekamy dłużej – powiedział nam prokurator rejonowy Leszek Wojtyła.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here