Fatalna jazda w Mienicach

135

Przemierzając drogi w miastach i wsiach kierowcy muszą czasem jeździć „slalomem”, by nie urwać koła, które wpadnie w sporą wyrwę w drodze. Jednak co mamy zrobić jeśli tych dziur jest tak wiele, że nie sposób ich ominąć? Cóż, niestety takie przypadki można z łatwością policzyć. Jednym z nich jest chociażby droga, która przypomina ser szwajcarski lub jak mówią inni, zawiera „śladowe” ilości asfaltu. To odcinek prowadzący i przebiegający przez Mienice (w gm. Wisznia Małą). Zainteresowanych zapraszamy na jazdę „testową” po tym odcinku.

Sprawdziliśmy, że niebawem droga będzie remontowana, a ubytki zostaną uzupełnione masą bitumiczną. Starostwo powiatowe zarządzające tą drogą wyłoniło zwycięzców w przetargu, którzy odpowiedzialni będą za cząstkowe remonty dróg. Przetargi zostały podzielone za zadania z podziałem na gminy. W Wiszni Małej przedsiębiorstwo drogowe Drogbud z Gostynia, za kwotę 25 tys 215 zł odpowiedzialne będzie za cząstkowe remonty „powiatówek”.

Na łatanie dziur na drodze biegnącej przez Mienice trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. Warunki atmosferyczne muszą się poprawić. Nie jest wskazane, by naprawiać ubytki w drogach, gdy odnotowywane są minusowe temperatury, ponieważ może to prowadzić do popękania wylanego w dziury asfaltu.

My tymczasem zachęcamy do zgłaszania nam, gdzie na drogach występują pozimowe ubytki. Zachęcamy też do robienia zdjęć. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: redakcja@nowagazeta.pl, można również zadzwonić do redakcji pod nr: 71-387-21-31.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here