Modernizacji kanalizacji ciąg dalszy…

77

W grudniu pisaliśmy o znaczeniu modernizacji kanalizacji w Żmigrodzie. Sprawa remontu idzie do przodu, pozostawia jednak za sobą znaczące ślady w postaci wyrw w ulicach. Nawet samochody terenowe mają problem z przejechaniem przez najbardziej podziurawioną ulicę Wrocławską, która jest główną drogą przechodzącą przez miasto. Przy tej okazji znaczenie opadów deszczu czy śniegu w Żmigrodzie nabrały całkiem innego, nowego wymiaru. I nie mamy na myśli tego, że opady atmosferyczne zwiększają niebezpieczne warunki na drogach, bo po Żmigrodzie obecnie więcej niż 30 km na godzinę jechać się nie da. Otóż kałuże i śnieg zakrywają ogromne dziury powstałe wskutek remontu kanalizacji. I nie sposób ich wtedy ominąć. Łatwiej jest mieszkańcom Żmigrodu, którzy nauczyli się na pamięć jak jechać przez miasto, żeby nie uszkodzić sobie samochodu. W gorszej sytuacji są przejezdni, którzy o wyrwach w drodze wiedzą tylko, że są. I że jak są kałuże, to trzeba uważać, żeby nie stracić koła w samochodzie.

Kilka dni temu na stronie internetowej miasta Żmigród pojawiła się aktualizacja sprawozdania z modernizacji kanalizacji. Prace remontowe trwają obecnie na ulicach Stefana Batorego i Wiejskiej. Prace na ulicach PKWN oraz Spółdzielczej i Rybackiej zostały zawieszone. Powodem jest zła inwentaryzacja sieci kanalizacji oraz problemy z przepięciami przyłączy deszczowych.

Problemy te w tej chwil są rozwiązywane przez projektanta. Wtedy na ulicy PKWN zostanie odtworzona nawierzchnia, a na Spółdzielczej i Rybackiej nastąpi budowa sieci wodociągowej.

Żeby dowiedzieć się czegoś więcej, kontaktujemy się z Ireneuszem Pyczakiem, kierownikiem referatu inwestycji i rozwoju lokalnego w Urzędzie Miejskim w Żmigrodzie. Pytamy, kiedy mieszkańcy mogą oczekiwać nowej nawierzchni na ul. Wrocławskiej.

– W lutym powinny zakończyć się prace związane z przyłączami na ul. Wrocławskiej. Pomimo prognoz na wykończenie remontu do pierwszej połowy 2013 roku, przewidujemy że nawierzchnia zostanie wyłożona szybciej, jeśli pogoda na to pozwoli to nawet w marcu – mówi kierownik. Pogoda sprzyjająca dla robót związanych z infrastrukturą drogową to sucha aura oraz temperatura dodatnia. Otrzymaliśmy także informację, że gmina stara się łatać dziury na bieżąco, ale często jest to utrudnione przez pogodę właśnie.

Nowe nawierzchnie w mieście to jedna z zalet modernizacji kanalizacji. Taka jest na ulicy Kolejowej. Wcześniej na tej drodze także były przeprowadzane uciążliwe dla kierowców remonty. W chwili obecnej dziury i wszechobecny piach odeszły w zapomnienie, a wizja podobnych dróg w całym mieście jest niezwykle pożądana. Pozostawiamy Państwa w tej optymistycznej nadziei na lepsze drogi już niedługo.

2 KOMENTARZY

  1. do salt! Proszę mi powiedzieć czy gdyby u Ciebie w domu ktoś robił tak remont w łazience to byłabyś /ś zadowolony? I drugie pytanie: proszę podać mi choć jeden przykład inwestycji która została zrobiona dobrze (chodzi mi o inwestycję za którą był odpowiedzialny Lewandowski)

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here