Oszuści naciągają ludzi „na strażaka”

54

Czytelniczka dziękuje strażakomGrupa ludzi, podając się za strażaków próbuje, szantażując kontrolą z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy, sprzedawać gaśnice, koce i oznakowania ochrony przeciwpożarowej, po rzekomo przystępnych cenach. Proceder ten nosi cechy przestępczości – opisuje proceder rzecznik.

– Komenda Powiatowa PSP  prowadzi czynności kontrolno-rozpoznawcze, ale termin kontroli każdorazowo jest ustalany na kilka dni wcześniej, a funkcjonariusze pozostawiają stosowne upoważnienia podpisane przez komendanta powiatowego PSP w Trzebnicy mł. bryg. Bogusława Bruda – wyjaśnia Dariusz Zajączkowski i dodaje: – Jednocześnie podkreślam, że Państwowa Straż Pożarna jako instytucja budżetowa, nie zajmuje się jakimkolwiek handlem, w tym dystrybucją gaśnic, które również sami zakupujemy na ogólnie dostępnym rynku.

Rzecznik PSP apeluje o ostrożność i zgłaszanie prób wyłudzenia pieniędzy: – W przypadku zetknięcia się z próbami sprzedaży akcesoriów związanych z ochroną przeciwpożarową i powoływania się przy tym na Komendę Powiatową PSP w Trzebnicy, apeluję o zgłoszenie tej sprawy do KP Policji i, jeśli to możliwe, poinformowanie tutejszej Komendy Państwowej Straży Pożarnej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here