Piąte spotkania halówki

486

W ostatnim meczu niedzielnego turnieju wystąpiły drużyny Ewli i Płomienia. Gra była bardzo nierówna. Ewli wystąpił w swym stałym składzie. Stosował wypróbowane w bojach zasady i taktykę. Za każdym razem, kiedy wszedł w posiadanie piłki rozgrywał ją skrzydłami, a już na wysokości pola bramkowego posyłał ją zawodnikowi środka, bądź wprost na bramkę. Taka gra jak dotąd skutkowała bramkami. Także tym razem już w pierwszej minucie gry  umieścili piłkę w siatce rywali. Za moment odnotowano następnego gola. To Janik, to Przybyłka, a potem także inni radowali się zdobytymi bramkami. Do przerwy zdobyli 8 bramek, podczas gdy rywale żadnej.

Drużyna Płomienia była w tym meczu zaledwie cieniem. Nie mogło być inaczej, kiedy zawodnicy nie nadążali za szybkimi atakującymi przeciwnikami. Inną przeszkodą w prowadzeniu wyrównanej grze był skład zawodników. Płomień posiadał  dwóch bardo młodych graczy. Np. Jakub Czternastek jest zawodnikiem trampkarzy trzebnickiej Polonii. Nic dziwnego, że w walce o piłkę z silnymi i rosłymi zawodnikami Ewli nie miał szans. Mówiąc o Jakubie trzeba dodać, że posiada on już dość wysokie umiejętności techniczne, co pokazał podczas meczu. Mówiąc wedle przysłowia „będą z niego ludzie”.

Druga połowa rozpoczęła się od ostrego strzelania na bramkę Ewli.  Kilka dobrych sytuacji nie zostało wykorzystanych  przez zawodników Płomienia, a kilka uderzeń zostało obronionych. Zawodnicy Ewli często faulowali rywali. Stąd przeciwnicy wykonywali trzy rzuty wolne i jeden karny. Następną, dziewiątą bramkę drużyna Ewli zdobyła dopiero w 9 minucie drugiej połowy. A Płomień bramkę z karnego zdobył w 12 minucie tej połowy. Potem  gra przybrała charakter znany z pierwszej połowy i Ewli znów punktowała bramkami. Mecz zakończy się wynikiem 13:1 dla Ewli.

Drużyna Płomienia grała w składzie: Tomasz Winkler, Sławek Czternastek, Paweł Burok, Paweł Laskowski, Kuba Czternastek, Mariusz Guzik, Łukasz Grudzień, Bartłomiej Cepiel, Mateusz Wieczorkiewicz.

Turniej prowadził Marek Siemiątkowski a sędziował Paweł Kucharski.