Wrak na przejściu

70

O aucie, które blokuje przejście dla pieszych w centrum Trzebnicy poinformował nas Czytelnik, który mieszka w pobliżu ronda u zbiegu ul. św. Jadwigi i Obrońców Pokoju. – To auto stoi na samym przejściu dla pieszych już od 3 tygodni. Widać, że nikt nim nie jeździ, ponieważ cały czas jest ośnieżone. Wygląda to tak, jakby ktoś je po prostu porzucił, bo auto ma wrocławskie numery – mówił mieszkaniec, który pragnął zachować anonimowość. – Bardzo mnie to dziwi, że nikt nie zainteresował się tym samochodem. Mieszkam przy rondzie i widzę, jak strażnicy miejscy czasem po 3 razy dziennie przechodzą obok niego, a policja przejeżdża 15 razy, bo ul. Obrońców Pokoju zjeżdżają na komendę. A to auto stanowi realne zagrożenie, bo zostało zaparkowane w połowie na ulicy i w połowie na chodniku, tuż przy totolotku, gdzie zasłania przejście dla pieszych i ani kierowca nie widzi czy ktoś chce przejść, a i piesi mają ograniczoną widoczność -grzmiał trzebniczanin.

Kiedy udaliśmy się na rondo samochód stał dokładnie tak, jak opisywał to nasz Czytelnik. Auto było całkiem zaśnieżone i wyglądało, jakby faktycznie nikt od dłuższego czasu nim nie jeździł.

Skontaktowaliśmy się z Krzysztofem Zasiecznym, komendantem trzebnickiej straży miejskiej. – Znamy sprawę tego samochodu. Wiemy, że jest to auto uszkodzone. Wezwaliśmy właściciela,  aby wyjaśnił nam sytuację. Kiedy właściciel pojazdu zgłosi się i poznamy przyczyny pozostawienia samochodu w tym miejscu, podejmiemy decyzję o dalszych krokach – powiedział komendant.

2 KOMENTARZY

  1. Tępe pismaki i cienkopisy z nowej. Na wrocławskiej stoi z 20 opuszczonych samochodów i to wam akurat nie przeszkadza. Tym sie nie zajmujecie. Nie wiem za co wam płaci wasz serdeczny przyjaciel i współwłaściciel: Pan Marek Łapiński poseł na sejm.
    Żenada

  2. Nie zwrocilem na ten samochod uwagi, a jezdze tamtedy czesto – wniosek nie przeszkadza. No i na logike – jak mozna nie widziec pieszego, jadac od zolnierzy wrzesnia przejscie jest przed samochodem, a z drugiej strony od Jadwigi jest po przeciwnym pasie. Ehh, chyba \grzmiacy\ trzebniczanin sie nudzi. Duzo gorzej sytuacja wyglada w Rynku. No i oczywiscie rodzynek NOWej – \ w połowie na ulicy i w połowie na chodniku\. Jakbym nie patrzyl na zdjecie to tej polowy samochodu na ulicy nie widze, a na chodniku sporo miejsca. No i … \Kiedy udaliśmy się na rondo samochód stał dokładnie tak, jak opisywał to nasz Czytelnik\. Prosze – to juz jest ponizej jakiegokolwiek poziomu. A z tym \trzebniczaninem\ sam chetnie sobie porozmawiam bo przypomina mi mojego sasiada UBka, ktory donosil na wszystkich za komuny. Nudzi sie taki w domu i liczy ile patroli przejezdza, a jak cos nie tak to – \donosik\. Wez sie \trzebniczaninie\ za jakas robote, a nie kwitniesz w oknie calymi dniami. P.S. Haslo do wpisania – „Zaangażuj się!” hahaha

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here