Księża zagrali rocka

703

Koncertu wysłuchali uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych. Od pierwszej chwili muzycy nawiązali z publicznością świetny kontakt, zaprosili uczniów do wspólnej zabawy i śpiewu. Pomysłodawcą zorganizowania koncertu był proboszcz żmigrodzkiej parafii ks. Eugeniusz Walentowicz, który zaprosił zespół i w ramach współpracy ze szkołą zaproponował występ Kapeli N. w gimnazjum.

Niesamowity dzień – koniec pierwszego semestru, zdjęcia klasowe, próba poloneza i najważniejsze -koncert zespołu KAPELA-N . Rock, reggae, blues i swing to muzyka w jakiej się specjalizują. Ogromna dawka energii to największa zaleta grupy trzech kapłanów, diakona i gościnnie występującej wokalistki Claudii Kuczaj . Oprócz melodii były także słowa – teksty piosenek nawiązywały do życia młodego człowieka, a wypowiedzi księży mówiły o powołaniu, pomocy innym ludziom i roli Boga w naszym życiu. Każdy utwór był oklaskiwany gromkimi brawami, miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś zagoszczą w murach naszej szkoły – relacjonują uczennice z klasy 3G – Magdalena Rabczuk i Marlena Pudłowska.

Czworo księży, diakon oraz uczennica liceum. Zagrali w naszej szkole świetny koncert. Nie było jednego określonego tematu, ale ich piosenki dotyczyły przede wszystkim życia. Uświadomili nam, że w życiu człowieka potrzebna jest czasem cisza, powinniśmy doceniać drobne gesty, kochać rodzinę, nieważne jaka ona jest oraz uświadomili nam, że warto kierować nasze prośby i codzienne problemy do Boga. Spędziliśmy bardzo miło czas. Dziękujemy naszym gościom za wspaniały koncert! Nie spodziewałam się tego, że księża potrafią tak „dać czadu” – mówi Ola Barańska z 3F.  – To była wspaniała niespodzianka dla naszych uczniów na zakończenie I semestru. Takiej lekcji  gimnazjaliści pewnie długo nie zapomną. Popieram!  Bardzo mi się podobało. Serdecznie dziękujemy wykonawcom i wszystkim  zaangażowanym, dzięki którym koncert mógł się odbyć. Szczególnie podziękowania dla  ks. proboszcza ze Żmigrodu. Naprawdę fajna inicjatywa. Koncert wspominamy bardzo miło. Mamy nadzieję na kolejne takie spotkania – mówidyrektorka gimnazjum Katarzyna Lech.

Relacje oraz fotorelacje z koncertu pojawiły się już na blogach naszych uczennic:

Kapela.N< w naszej szkole – blog+fotografie Oli Barańskiej kl. 3F http://blogiceo.nq.pl/mratowianka/

KAPELA-N – blog Magdaleny Rabczuk i Marleny Pudłowskiej z klasy 3G http://blogiceo.nq.pl/mratodkuchni/2013/01/14/kapela-n/

Koncert Kapela.N – galeria Asi Pilarskiej z klasy 2E https://plus.google.com/photos/112211726472361274737/albums/5833418773932340337?hl=pl

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here