Przygotuj swój samochód

116

Aby przetrwać ten czas bezpiecznie i uniknąć wielu stresów, musimy odpowiednio przygotować nasz samochód. Zaniedbanie tych czynności może skutkować unieruchomieniem pojazdu, np. przez stary akumulator, który nie przetrwał nocy na mrozie. W najgorszym scenariuszu może dojść do wypadku, przez nieodpowiednie opony. Fakt, że trzeba korzystać z dwóch kompletów opon – zimowych i letnich, jest już w Polsce normą. Błędem jest jednak czekanie na tą zmianę do ostatniej chwili.

 

Początkowo zwlekamy uznając, że zostało jeszcze sporo czasu do pierwszych opadów śniegu, później chcemy uniknąć kolejek w warsztatach. Ostatecznie przychodzi grudzień, pierwsze przymrozki i opady, a wszędzie słychać popularne hasło „zima znów zaskoczyła kierowców”.  Specjaliści odradzają wymianę ogumienia na własną rękę. Tylko w renomowanych stacjach obsługi samochodów opony zostaną założone na felgi w prawidłowy sposób, a koła będą precyzyjnie wyważone. Należy także pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu, a tym samym o jego konserwacji. Szczególną uwagę trzeba poświęcić układowi hamulcowemu, w końcu śliska nawierzchnia utrudni mu pracę. Pominięcie tej czynności może doprowadzić do poślizgu. Warto przyjrzeć się też przednim i tylnym światłom, zajrzeć pod maskę, obejrzeć karoserię. Stan techniczny podwozia również potrzebuje uwagi, a nierzadko konserwacji.
Samochód przygotowujemy do zimy tylko raz w roku, a dobre podejście do tych przygotowań pomoże czterem kółkom służyć przez długi czas. Zatem warto oddać pojazd w ręce specjalistów. Jest także wyjście dla tych bardzo zapracowanych, portal tirendo.pl udostępnia szeroki wybór opon online. Bez wychodzenia z domu można zadbać o ukochane cztery kółka. Tych kilka czynności uchroni je przed niechcianymi niespodziankami na zimowych, oblodzonych drogach, a wasz samochód będzie wdzięcznie służył przez następne lata.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here