Buty dla malucha

73

Buty, szczególnie we wczesnym stadium rozwoju dziecka, mogą mieć wpływ na jego zdrowie. buty dla dziecka wpływają na rozwój i kształtowanie się stopy, utrzymywanie równowagi i dobrej postawy ciała, a niewłaściwie dopasowane mogą doprowadzić do problemów zdrowotnych, z którymi małe dziecko może się borykać do końca życia.
Cena butów dziecięcych nie jest w tym przypadku wytyczną komfortu i wygody. Jeśli mamy problem z wyborem i dopasowaniem odpowiednich butów, zakupy róbmy w sklepach z obuwiem dziecięcym. Powinniśmy tam znaleźć fachowców, którzy pomogą nam dopasować odpowiednie obuwie do wieku dziecka, wysokości podbicia czy też warunków pogodowych. Nauczmy się odpowiednio mierzyć stopy dziecka by nie kupować butów za ciasnych lub za dużych. Upewnijmy się, że pomiędzy końcem buta a dużym palcem u nogi zostaje wolna przestrzeń nie mniejsza niż 1 cm i nie większa niż 2 cm.
Buty, szczególnie ich przody, powinny być odpowiednio wyprofilowane, aby dopasowywały się do dziecięcej stopy. Brzegi obuwia zbyt twarde i zbyt sztywne, które ocierają się o kostkę mogą doprowadzić do otarć, pęcherzy a nawet do kontuzji. Wybierajmy zatem te artykuły, które są miękkie, wykonane z delikatniejszych materiałów niż buty dla dorosłych, odpowiednio wykończone i najlepiej z wkładką skórzaną. Nóżki dziecka bardzo szybko i bardzo często pocą się, dlatego warto podjąć wszystkie kroki zapobiegające temu zjawisku. Zatem niezmierne ważne jest by buty były wykonane z materiału, który pomaga skórze oddychać a sam fason buta pozwalał na dobrą wentylację stopy poprzez zastosowanie wycięć, otworów i specjalnych systemów wentylacyjnych. Pozwolą utrzymać odpowiednią temperaturę stopy a tym samym ułatwią zakładanie i zdejmowanie butów. Starajmy się unikać butów wykonanych z gumy lub plastiku.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here