Walka o fotel wójta Zawoni

247

24 lutego wybory wójta gminy Zawonia

Przegrana sprawa sądowa zadecydowała, że niepodzielnie panujący wójt Andrzej Faraniec stracił mandat. Już wtedy naturalnym wydawało się, że kontynuatorem jego polityki będzie sekretarz gminy Robert Borczyk, który jeszcze jako młody człowiek przyglądał się pracy samorządowca.

24 lutego wybory wójta gminy Zawonia

Jednak wiele osób zastanawiało się, czy w Zawoni może pojawić się kontrkandydat. Okazało się, że dość szybko do startu gotowy był Piotr Grucela, obecny radny. Już podczas wygaszania mandatu wójta, to on głośno mówił, że radni zachowują się nazbyt lojalnie i niepotrzebnie serial o wygaszaniu mandatu trwa tak długo.

Co kandydaci mają do zaproponowania? Jak chcą sprawować władzę? Jak chcą przekonać do siebie wyborców? W aktualnym numerze NOWej gazety trzebnickiej prezentujemy dwa, bardzo ciekawe i bardzo osobiste rozmowy z Robertem Borczykiem i Piotrem Grucelą.

Jak potoczy się ów wyścig? Czy kampania będzie uczciwa i etyczna, przekonamy się już wkrótce. Do wyborów zostało już niewiele czasu, a więc kampania przyspiesza. Kto wytrzyma tempo? Kto wygra? Przekonamy się już 24 lutego.

Szczegółowe wyniki i rozmowy na gorąco zaprezentujemy już we wtorek 26 lutego, a więc zaraz po wyborach, w NOWej gazecie trzebnickiej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here