W Żmigrodzie znaleziono nielegalną broń, amunicję i narkotyki

725

zmigród1W niedziele żmigrodzcy policjanci  wraz przewodnikiem psa służbowego Służby Celnej z Wrocławia, przeszukali jedno z mieszkań w Żmigrodzie. W pokoju na piętrze i w pokoju w pomieszczeniach  piwnicy znaleźli prawie 60 gram marihuany. Narkotyki schowane były w metalowej puszcze po koniaku i w opakowaniu  kasety filmu CD.
– Funkcjonariusze zabezpieczyli 48 woreczków strunowych z poporcjowaną już marihuaną 40 pustych woreczków, a także jeden duży woreczek również z marihuaną. W domu policjanci znaleźli również rozdrabniarkę i pistolet gazowy – mówi Iwona Mazur, oficer prasowy KPP w Trzebnicy i wylicza dalej: – Przeszukując pomieszczenia piwniczne policjanci natrafili również i zabezpieczyli broń myśliwską, zamek od tej broni i lunetę. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia broni, zabezpieczonych środków odurzających, a także to co podejrzewani zamierzali z nimi zrobić – dodaje Mazur.
Podejrzani w wieku od 18do 27 lat zostali przewiezieni na komisariat, gdzie usłyszeli  zarzuty. Dwóch mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat trafili do policyjnego aresztu natomiast 27-letni mężczyzna  po wykonaniu czynności został zwolniony. Wkrótce ich sprawę rozpatrzy sąd. Za posiadanie bez zezwolenia broni palnej grozi do 8 lat więzienia.
Jak podaje policjantka, tego samego dnia w godzinach popołudniowych policjanci z tym samym psem przeszukali inne mieszkanie, w którym w pokoju należącym do 27-letniego mężczyzny policjanci znaleźli szklaną lufkę ze śladową ilością  marihuany i 4 sztuki amunicji myśliwskiej .W tej sprawie policjanci wyjaśniają okoliczności  posiadania amunicji i śladowej ilości narkotyku. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawieni wolności

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here