Złapano kłusowników

136

klusowanicyDo zdarzenia doszło 16 stycznia, gdy będący na dyżurze policjant otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji znajdują się kłusownicy. Sprawcy używając najprawdopodobniej wnyków złapali dwie sarny i dzielili ich mięso. Policjanci pojechali pod wskazany adres i gdy zbliżyli się do znajdującej się tam szopy usłyszeli głosy mężczyzn, którzy kłócili się o wagę zwierzyny.

Po wejściu do środka natknęli się na mężczyznę trzymającego w zakrwawionej ręce nóż. Na linie wisiała oskórowana tusza sarny. Wewnątrz szopy znajdowało się w sumie trzech mężczyzn w wieku 45, 47 i 73 lat. Wszyscy są mieszkańcami gminy Wisznia Mała.

Policjanci  ujawnili nie tylko oskórowaną tuszę sarny, ale także kilka sztuk wnyków oraz linki metalowe. Straty na szkodę Skarbu Państwa reprezentowanego przez Nadleśnictwo Oborniki Śląskie oszacowano na kwotę 4 tys. złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie, jak również sprawdzają czy kłusownicy nie mają na swoim koncie więcej takich czynów.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za kłusownictwo zwierzyny leśnej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here