Skuteczne nagradzanie pracownika

115

motywacja-wspolpracownik

Wynagrodzenie nie stanowi najbardziej skutecznego bodźca do pozostania w firmie. Często się zdarza, że osoba zatrudniona zrywa umowę i przechodzi na takie samo stanowisko, z podobną płacą w innym przedsiębiorstwie. Dlaczego? Być może sekret kryje się w lepszej ofercie motywacyjnej, korzystniejszym pakiecie świadczeń socjalnych? Najczęściej taki jest właśnie powód zmiany stanowiska pracy.

Pakiety motywacyjne istnieją w większości firm. Nowością jest program kafeteryjny, jako inny wymiar opieki nad pracownikiem. Nowoczesny, elastyczny, maksymalnie dopasowany do potrzeb zatrudnionego i możliwości pracodawcy okazuje się strzałem w dziesiątkę nowoczesnego sposobu zarządzania zasobami ludzkimi. Jest najbardziej skuteczną metodą nagradzania za wykonaną pracę.

W systemie elastycznego motywowania pracowników pracodawca pozostawia wybór gratyfikacji samemu pracownikowi, często w formie listy usług lub towarów. Może to być opłacane przez firmę przedszkole dla dziecka, dodatkowe ubezpieczenie medyczne, zajęcia fitness, kursy doszkalające, bony na zakupy, premia pieniężna. Żadna opcja nie jest narzucana pracownikowi.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here