W sparingu Dolpasz lepszy od Boru

132

To był pierwszy mecz sparingowy, jaki te drużyny rozegrały w tym roku na świeżym powietrzu. Choć trenerzy i prezesi obu drużyn podkreślają, że wynik meczu nie miał dla nich znaczenia, to jednak zwycięstwo z wyżej klasyfikowanym w lidze okręgowej Borem cieszy skokowian. Mecz został podzielony na trzy tercje po 30 minut. Bramki dla Dolpaszu strzelili: Wojtek Dzik już w 4 minucie, Konrad Tabak w 18`, w 38` Michał Jankowiak (k) i w 90` Krzysztof Olszewski. Honorową bramkę dla oborniczan zdobył Kornel Delczyk.

To był nasz pierwszy sparing na dworze. Zależało nam, żeby piłkarze”poczuli” piłkę. Trener nie przywiązywał szczególnej wagi do wyniku. Najważniejsze było, że zagrać i sprawdzić siebie, i różne koncepcje. W naszych szeregach pojawiło się dwóch nowych, testowanych zawodników, musimy zobaczyć czy się sprawdzą. Sprawdzaliśmy też inne ustawienia. Z zawodników podstawowych zabrakło tylko Tomasza Michalewskiego, który obecnie leczy kontuzję. Szkoda, że podczas spotkania nie udało się nam strzelić rzutu karnego, który był wykonywany przez Mateusza Rakowskiego. Chciałbym podkreślić, że nasz przeciwnik zagrał bardzo dobry mecz, był zespołem lepszym i wynik był zasłużony. W przyszły tygodniu zagramy kolejny sparing z drużyną Falko Rzeplin – powiedział nam po meczu Kornel Delczyk, prezes obornickiego  klubu.

Dla mnie to kolejna jednostka treningowa. Testowaliśmy kilku nowych zawodników, ale przed nimi jeszcze daleka droga do tego, żeby weszli do drużyny. Sparingi służą jako trening i test zawodników. Każdy trener ma swój sposób przygotowania. W naszej drużynie wiele wnieśli nowi zawodnicy, widać było ich zaangażowanie – podkreśla Krzysztof Tabak, trener Dolpaszu Skokowa. – Zagraliśmy w Trzebnicy, bo była możliwość skorzystanie ze sztucznej murawy przy takich warunkach atmosferycznych, jakie obecnie panują. Rozegraliśmy spotkanie w trzech tercjach, aby dać możliwość zagrania nowym zawodnikom i juniorom.Następny sparing rozegramy w najbliższą niedzielę z zespołem z Międzygórza, na boisku w Miliczu lub w Oleśnicy, na pewno na sztucznej murawie, bo nawet jak będzie ciepło to boiska trawiaste nie będą przygotowane do użycia – podkreśla trener skokowian.

W drużynie Boru zagrali: w bramce Krystian Karbowniczak, Henryk Szyszko, Mateusz Rakowski, Marek Mielnik, Sławomir Kuczek, Mateusz Chatys, Piotr Stadnik, Szymon Delczyk, Kornel Delczyk, Mateusz Fiłon, Marek Mroziński, Tomasz Wasiak, Jakub Kobos i dwóch testowanych zawodników.

W Dolpaszu wystąpili: Piotr Suchacki, Tomasz Gałecki, Michał Jankowiak, Adrian Hliwa, Ryszard Górnicki, Czesław Suchacki, Paweł Gołaś, Wojciech Płatek, Tomasz Figura, Hubert Gawłowski, Marcel Kiepul, Igor Gajewski, Konrad Tabak, Piotr Sokołowski, Piotr Konopacki, Krzysztof Olszewski, Wojtek Dzik, Sebastian Skrzek, Grzegorz Kozal.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here