Święto naszych dziadków

74

Z tej okazji na nowej sali sportowej, która funkcjonuje od marca ubiegłego roku, zebrało się blisko 150 zaproszonych gości. Oprócz najważniejszych w tym dniu dziadków, udział w  uroczystości wzięła kadra pedagogiczna oraz podopieczni szkoły. Uroczystość rozpoczęła się występami artystycznymi. Dzieci pod przewodnictwem pedagog Elżbiety Rychlickiej przygotowały na tą okazję program obfitujący w przedstawienia, ciekawe tańce, wiersze i piosenki. Wykazać się mogły dzieci ze wszystkich klas. Wystąpiły nawet najmłodsze –  z punktu przedszkolnego, z małą pomocą wychowawcy tego oddziału (mężczyźni jako opiekunowie w przedszkolach to zjawisko nieczęsto spotykane, więc warto odnotować ten fakt). Widać było, że dzieci długo przygotowywały się do tego spotkania. Dziadkowie przyjęli występy swoich wnucząt z ogromnym entuzjazmem i wzruszeniem. Na koniec programu artystycznego dzieci odśpiewały głośne „sto lat”, a każda babcia i dziadek otrzymali prezent w postaci pamiątkowego zdjęcia i rośliny doniczkowej.

Po części artystycznej przyszła pora na część oficjalną. Dyrektor szkoły Jerzy Siuda, podkreślił, że świętowanie tych dni weszło na stałe w kanon imprez organizowanych przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku. – Tradycja ta trwa od dwudziestu lat, i tak będzie dalej. To, co dobre, należy podtrzymywać. Spieszmy się, wnukowie, powiedzieć dziadkom, jak bardzo są dla nas ważni – mówił dyrektor. Podziękował także nauczycielom za pomoc w przygotowaniu występów. Korzystając z okazji dyrektor zachęcił wszystkich obecnych do oddania jednego procent podatku na rzecz rozwoju szkoły i dzieci. Po przemówieniu wszyscy dziadkowie wspólnie z wnukami świętowali swój dzień. Za stronę muzyczną przedsięwzięcia odpowiedzialny był Jan Cyraniak. Szkoła oprócz obchodów Dnia Babci i Dziadka organizuje także zabawę choinkową dla dzieci i dorosłych, która będzie miała miejsce 9 lutego w Żmigrodzkim Ośrodku Kultury. Cała impreza przebiegła w przyjemnej atmosferze wspólnych uścisków i buziaków wymienianych między dziadkami i wnukami.

Niektóre media ogłosiły tegoroczny 21 stycznia dniem najbardziej przygnębiającym w roku. Jesteśmy pewni, że obchodzący swoje święto dziadkowie oraz dzieci pełne entuzjazmu mają na ten temat inne zdanie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here