Rekord sprzed roku nie został pobity

42

Kiedy rok temu zamykaliśmy numer NOWej gazety, poświęcony relacji z XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zsumowaliśmy łączną kwotę, jaką udało się zebrać w naszym powiecie. Wówczas padł kolejny rekord – zebrano ponad 132 tys. 250 zł.

Ze wstępnych obliczeń, sumując poszczególne kwoty informujemy, że w 2013 r.w całym powiecie zebrano 122 tys. 72,81 złotych.

Za wyjątkiem Obornik Śląskich i Żmigrodu, w każdym z pozostałych miast sztabowcy odnotowali orkiestrowy sukces!

W ubiegłym roku trzebniczanie wrzucili do puszek oraz wylicytowali przedmioty za kwotę pow. 28 tys. zł. Podczas XXI finału udało się podbić ten wynik o 10 tys – ze wstępnych obliczeń wiadomo, że środki zebrane w Trzebnicy wynoszą ponad 29 tys. zł. Kolejny rekord odnotowano także i w Prusicach – skok z ponad 16 tys. na 17 tys. Jak nas poinformowali organizatorzy Orkiestry w Czeszowie także przekroczyli wynik sprzed roku (gdy po wstępnym podliczeniu okazało się, że zebrali 11 tys. 348 zł): – W tym roku uzbieraliśmy 12 tys. 175 zł, więc to kolejny rekord, który pobiliśmy – powiadomił nas Dawid Stec.

Nieco mniej, w porównaniu z rokiem ubiegłym podarowali na rzecz działań fundacji Jurka Owsiaka żmigrodzianie, którzy zebrali o 2 tys. zł. mniej w porównaniu z rokiem ubiegłym i jak wynika ze wstępnych obliczeń udało się przekazać na konto 21 tys. zł.

Rok temu głosiliśmy sukces obornickiego sztabu, który przelał fundacji kwotę 41 tys. 720 zł. Teraz oborniczanie nieco zacisnęli pasa, bowiem łączna kwota, jaką udało się zebrać w mieście i Pęgowie wyniosła 40 tys. 497,81 zł (w Obornikach 30 tys. 570 zł, a ponad 9 tys. z Pęgowie).

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here