Orkiestra zagrała w Czeszowie

107

Główną areną wydarzeń związanych z tegoroczną XXI edycją finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była, tradycyjnie już, sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Czeszowie. To tam, pod czujnym okiem wieloletniej szefowej sztabu Ewy Płócienniczak, nauczycielki j. angielskiego, oraz Alicji Kulik odpowiedzialnej za wszystkie sprawy techniczne, zgromadziły się tłumy mieszkańców gminy Zawonia, by brać udział w licytacjach, słuchać występów młodzieży i podziwiać zorganizowane przy okazji finału WOŚP wystawy fotografii i grafik.

Program wieczoru był bardzo bogaty. Mogliśmy podziwiać pokaz zumby (taniec i fitness w jednym) w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół, parateatralne występy z programem kolęd i jasełek przygotowane przez uczniów najmłodszych klas (I—IV) oraz specjalny program przygotowany przez harcerzy. Oprawę muzyczną zapewniły występy zespołu ludowego AleBabki z Czeszowa oraz zespołów rockowych The Quatro z Skarszyna i Eventus z Trzebnicy. Największe jednak emocje wzbudziła licytacja gadżetów dostarczonych przez warszawski sztab WOŚP oraz zamówionych przez organizatorów czeszowskiego finału. Najwyższą cenę uzyskano za koszulkę męską z logo WOŚP z niespodzianką, którą był… pluszowy miś. Wylicytowano ją za aż 410 zł. Na licytację wystawiono też szereg innych, nie mniej atrakcyjnych przedmiotów. Dzięki wielkiej wprawie i zaangażowaniu prowadzącego licytację nauczyciela wuefu Igora Świerkowskiego sprzedano m.in. kosz pełen słodyczy, autograf lidera zespołu Boys, kołowrotek wędkarski z sygnalizatorem, wielki tort w kształcie serduszka (90 zł), autograf Eweliny Lisowskiej, album opisujący 20-letnią historię WOŚP, płytę zespołu Dezerter, wielki kalendarz z logo orkiestry, kostkę logiczną Rubika. Najwyższe jednak ceny uzyskano za pendriva w kształcie serduszka (120 zł), kubki z logo WOŚP (100—130 zł), koszulki damskie z logo (100—240 zł), oryginalną koszulkę  lidera PlusLigi Jastrzębskiego Węgla (80 zł) oraz koszulkę piłkarza Śląska Wrocław Mateusza Cetnarskiego (80 zł).

Jak już wspomnieliśmy, od samego rana na terenie Czeszowa, Zawoni, Ujeźdźca Wlk., Koniowa, Koczurek, a nawet Wrocławia kwestowało 30 wolontariuszy, uczniów Zespołu Szkół w Czeszowie, Zespołu Szkół w Zawoni i Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim. Pod wodzą druha Dawida Steca, byłego ucznia ZS w Czeszowie, zebrali oni ponad 12,2 tys. złotych, co jest nowym rekordem.

Tegoroczny finał WOŚP w Czeszowie zakończył się kilka minut po godz. 20, kiedy to na boisku szkolnym wystrzeliły w niebo fajerwerki. Pokaz sztucznych ogni trwał kilka minut i wzbudził wielki zachwyt publiczności.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here