Puchar dla Dolpaszu

48

Trybuny w hali sportowej były pełne. Prusiczanie z wielkim zaciekawieniem obserwowali zmagania piłkarzy halowych. Przypomnijmy, że co niedzielę w Zespole Szkół odbywają się według harmonogramu, rozgrywki 8 drużyn, które zgłosiły się do zawodów. Tym razem jednak, przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zawieszono na jeden tydzień rozgrywki ligowe, a przeprowadzono rywalizację o Puchar.

Pierwszy mecz rozgrywek zagrali: FC Wszemirów i Ministranci Żmigród, a zakończył się on rezultatem 0:2. W kolejnym spotkaniu Orzeł Prusice przegrał w rzutach karnych 2:3 z drużyną Orła Prusice U 19. W meczu, w którym Dolpasz Skokowa zmierzył się z Samorządowcami, bezkonkurencyjni okazali się piłkarze ze Skokowej, którzy bez większego wysiłku pokonali przeciwników 8:0. W ostatnim meczu rundy eliminacyjnej Riki Tiki Adamczyki pokonali Błękitnych Pawłów Trzebnicki  9:1.

W pierwszym półfinale do walki stanęły zespoły: Ministranci Żmigród i Riki Tiki Adamczyki. Jak się okazało, mimo heroicznego wysiłku Ministrantów, udało się im zdobyć zaledwie 1 bramkę, a ich przeciwnicy zdobyli ich aż 7. W drugim półfinale Orzeł Prusice U19 uległ  Dolpaszowi Skokowa 0:2.

Mecz o trzecie miejsce został rozegrany pomiędzy zespołami Orła a Ministrantami.  Również i tym razem goście ze Żmigrodu bardzo niechętnie oddawali punkty, jednak spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4 dla Orła.

Mecz finałowy zgromadził wielu kibiców, którzy mogli podziwiać bardzo szybką grę piłkarzy. Tym razem, ze znaczną przewagą wygrali skokowianie, pokonując Adamczyków 9:3. I tak końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce LKS Dolpasz Skokowa, II miejsce Riki Tiki Adamczyki, III miejsce Orzeł U 19. Najlepszym strzelcem rozgrywek wybrano Piotra Konopackiego z LKS Dolpaszu, który podczas wszystkich spotkań strzelił12 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem został Wojciech Okoński, również piłkarz ze Skokowej.

A już w najbliższą niedzielę, w hali sportowej w Zespole Szkół w Prusicach odbędzie się kolejna kolejka rozgrywek piłki halowej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here