Trójka znowu na podium

91

Już po raz kolejny udało się zdobyć cenne trofea. Siedem razy z rzędu reprezentantom z „trójki” udało się zdobyć w ostatecznej klasyfikacji złoto. W roku ubiegłym zdobyli 2.miejsce.

30 grudnia 2012 r. 70 uczniów z trzebnickiej „trójki” ponownie wzięło udział w zawodach. Młodzi sportowcy w ostatecznej klasyfikacji najczęściej stawali na podium, dzięki czemu zdobyli I miejsce wśród szkół podstawowych. W nagrodę otrzymali sprzęt sportowy: piłki do gry w koszykówkę, siatkówkę, do nogi, sprzęt do gry w tenisa stołowego a także koszulki. Uczniowie przygotowywali się podczas lekcji wychowania -fizycznego, a także biorąc udział w akcji „I ty możesz przebiec Bieg Sylwestrowy”.

Zapytaliśmy dwóch reprezentantów z SP 3, złotego medalistę – Olka Śliwiaka i Paulinkę Żołnierowicz, która zdobyła srebrny medal, o wrażenia po starcie w dziecięcym biegu sylwestrowym:

Już trzeci raz startuje w biegu i dopiero teraz udało mi się zająć pierwsze miejsce. W zeszłym roku zająłem 6 miejsce, a dwa lata temu byłem 7. Długo się przygotowywałem przed startem, najpierw razem z kolegami i panem Pawłem Wolskim trenowaliśmy przez 2 miesiące, ale to były dłuższe dystanse niż na trasie dziecięcego biegu (bo na dystansie 3-5 km). Biorę udział także w Leśnych Przedbiegach, chociaż nie w każdym miesiącu. Jakby nie biegali ci starsi, to bym był najlepszy! Moja przygoda zaczęła się odkąd byłem w przedszkolu, wtedy odnosiłem już pierwsze sukcesy i tak się zaczęło – powiedział nam Olek Śliwiak, uczeń klasy V.

Już trzeci raz startuję w biegu. Wcześniej razem z Olkiem wygraliśmy w swoich kategoriach wiekowych w jesiennych biegach przełajowych. Ostatecznie zajęłam 2 miejsce, chociaż na trasie długo byłam pierwsza. Tuż przed metą wyprzedziła mnie koleżanka. Przed zawodami przygotowywałam się w szkolnych zawodach albo biegałam razem z siostrą – opowiada Paulina.