Nagrodzono leśnych biegaczy

551

Leśne Przedbiegi to odbywająca się  comiesięczna rywalizacja biegaczy z Trzebnicy i okolic. Uczestniczą w niej zarówno uczestnicy maratonów, jak i ci dla których biegi w plenerze są czystą przyjemnością. Tegoroczne Leśne Przedbiegi odbyły się już po raz piętnasty. W ciągu całego roku rozegrano 12 biegów (od stycznia do grudnia). Uczestniczyło w nich łącznie 69 osób (49 panów i 20 pań). Jak widać kobiet biega wciąż mało, ale za to pojawiło się trochę nowych twarzy. Biega także już trochę osób spoza Trzebnicy.

 – Ja biegam cały czas, od stycznia do grudnia po trzy razy w tygodniu, więc do biegu sylwestrowego nie przygotowywałam się jakoś specjalnie. Cieszę się, że jest taka wspaniała inicjatywa, że możemy pomóc Jasiowi. A dzisiaj biegnę już po raz jedenasty. Pierwszy raz biegłam w 2002 r., oczywiście za namową Wojtka Kowalskiego. Najlepszy wynik jaki udało mi się osiągnąć to 57 minut. Dzisiaj chciałabym złamać godzinkę, ale nie wiem czy się uda – powiedziała nam tuż przed startem Barbara Krakowiak, która od wielu lat jest stałą uczestniczką, a w tym roku zwyciężczynią Leśnych Przedbiegów. Pani Basia uczestniczy zresztą w wielu innych biegach i zdarza się, że w sobotę biega z sukcesami „w Polsce”, a w przedostatnią niedzielę miesiąca zalicza kolejne rundy biegów po Lesie Bukowym.

 – Dla mnie nie ma różnicy, czy biegnę po lesie czy po mieście, aby tylko biegać. Dzisiaj biegło mi się bardzo dobrze, bo nie było śniegu i nie było ślisko, więc śmiało można było biegać i nie trzeba było uważać, aby się nie przewrócić. Dzisiaj pierwszy raz biegłem z kontuzją. Bolała mnie noga, ale zacisnąłem zęby i dobiegłem do końca. A biegam już od 15 lat. Jeśli chodzi o Leśne Przedbiegi to pierwszy raz zdarzyło się, że były dwa pierwsze miejsca. Zdobyłem je razem z moim synem. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie było – powiedział nam po biegu Ireneusz Jarecki. Obaj Jareccy: tata i syn odnieśli także sukcesy w tegorocznym Biegu Sylwestrowym.

Do uczestnictwa w Leśnych Przedbiegach zachęcił mnie tata, który również w nich biega i cały czas biegaliśmy razem. Na początku robiłem tylko jedno kółko, później dwa i z czasem zacząłem biegać pełną odległość. W tym roku po raz pierwszy udało nam się z tatem zdobyć taką samą ilość punktów w Leśnych Przedbiegach i razem zajęliśmy pierwsze miejsce – powiedział Damian Jarecki.

 

Nagrody za najlepsze wyniki w XV Leśnych Przedbiegach 2012 otrzymali:

W kategorii mężczyzn:

1. Damian Jarecki  – 292 pkt.

2. Ireneusz Jarecki – 292

3. Karol Komorowski – 268

4. Damian Hys  – 261

5. Marek Oleniasz – 240

6. Józef Sułek – 231

 

W kategorii kobiet:

1. Barbara Krakowiak  – 283 pkt.

2. Patrycja Kluga –  223

3. Elżbieta Pancerz –  150

4. Marta Wierzbicka  – 119

5. Magdalena Zawadka –  86

6. Henryka Smaczyńska  – 82

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here