Sentyment do liceum pozostał

47

Spotkanie odbyło się w kameralnej, świątecznej atmosferze, a każdy kto przyszedł do auli szkoły mógł obejrzeć kiermasz wyrobów rękodzielniczych uczniów oraz absolwentów i sympatyków szkoły. Spotkanie to zostało zorganizowane przy pomocy Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego, które działa przede wszystkim na rzecz uczniów PZS nr 1,  absolwentów tej szkoły i osób związanych z tym środowiskiem.

Ze środków uzbieranych przez stowarzyszenie fundowane są stypendia uczniowskie i dofinansowane zawody sportowe. Ale nie tylko. Samorząd uczniowski potrzebował w ubiegłym roku dofinansowania swoich zadań, więc złożyli podanie i otrzymali wsparcie finansowe na ich realizację.W tym roku otrzymają tablicę interaktywną, która będzie kosztowała ok. 5  tys. zł.

Zorganizowaliśmy w tym roku bal karnawałowy, na którym uzbieraliśmy kwotę powyżej 5 tys. zł, a ponieważ jest to bal charytatywny i przeznaczamy zdobyte na nim pieniążki na młodzież, tak też postanowiliśmy uczynić – powiedziała pani Małgorzata.

W tym roku z uzbieranych środków ufundowane zostały stypendia na kwotę 4,5 tys. zł, do tego członków stać jeszcze na to, by zakupić uczniom tablicę interaktywną.

Jednym z działań łączących środowisko uczniów i absolwentów są właśnie te spotkania przedświąteczne. W tym roku odbyły się dwa: z rana dla młodzieży, po południu dla dorosłych.Żywo zainteresowanych działalnością szkolnego wolontariatu i bogato zaopatrzonym w rozmaite świąteczne” cudeńka” kiermaszem, przywitała gości Danuta Szuber, dyrektorka szkoły. Prezes Małgorzata Kolińska poformowała o działalności Stowarzyszenia na rzecz absolwentów, uczniów i lokalnego środowiska.

Przy  świątecznej dekoracji i smakołykach, licznie zgromadzeni uczestnicy spotkania wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu młodzieży pod kierunkiem Joanny Nieradki. Oczarowani umiejętnościami młodych wykonawców: bogatym repertuarem,  zarówno piosenkarskim, recytatorskim, instrumentalnym, jak i tanecznym, goście nie żałowali gromkich braw. Nad całością imprezy czuwali wolontariusze pod opieką Moniki Wojewódki. Udział w spotkaniu absolwentów i sympatyków szkoły oraz rodziców uczniów,uczęszczających aktualnie do PZS nr 1  upewnia organizatorów o potrzebie kontynuacji spotkań.

Liczna grupa absolwentów (rocznik maturalny 1969) po sentymentalnym spotkaniu w LO i udziale w uroczystości, kontynuowała spotkanie poza szkołą. Nie zabrakło słów podziwu i sympatii dla młodszych koleżanek i kolegów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here