Coraz więcej Polaków decyduje się na zagraniczne urlopy

94

cud_wakacje

Argumentów przemawiających za wyjazdem za granice jest wiele. Pierwszym z nich jest gwarancja słonecznego wypoczynku oraz możliwość wylegiwania się na gorącej plaży. Niestety ze względu na umiarkowanie wilgotny klimat panujący nad polskim morzem ciężko przewidzieć pogodę, jaka będzie towarzyszyć nam podczas długo wyczekiwanego urlopu. Coraz większa liczba wczasowiczów woli nie ryzykować i od razu zarezerwować sobie kurort ze słoneczną pogodą o którą nie trzeba się martwić nad Morzem Śródziemnomorskim.

Kolejna kwestia to ceny. Wbrew pozorom, wcale nie musimy płacić znacznie więcej. Dzięki różnego rodzaju serwisom promocyjnym oraz ofertom Last Minute biura podróży przekonują do siebie klientów. Większość hoteli gwarantuje ofertę all inclusive, a jeśli cenimy sobie niezależność i intymność bez problemu znajdziemy dom wakacyjny dostosowany do naszych oczekiwań. Tego typu rozwiązania są idealną propozycją dla młodych małżonków, wyjeżdzających w podróż poślubną lub osób chcących wyjechać w większym gronie. Prywatny basen, duża sypialnia z tarasem czy ogród są standardowym wyposażeniem większości wakacyjnych domów za który w zależności od lokalizacji zapłacimy ok. 2 tys. złotych za tydzień. Ze szczegółami oferty zapoznać się można na stronie internetowej Interhome http://www.interhome.pl/, jest to biuro podróży specjalizujące się w podnajmowaniu tego typu wakacyjnych nieruchomości za granicą.

Co jeszcze ma wpływ na nasza decyzję? Oczywiście wygoda i możliwości szybkiego dotarcia na miejsce. Ze względu na wysokie ceny benzyny coraz rzadziej decydujemy się na transport własny samochodem ograniczając tym samym możliwości podróży krajowej do kolei lub busów czy autokarów. W przypadku kurortów zagranicznych do dyspozycji mamy również linie lotnicze, które nie tylko zmniejszają czas podróży ale również gwarantują wygodę często za okazyjną cenę.

Niestety, ale w porównaniu do polskiej oferty kurorty zagraniczne mają Polakom zbyt wiele do zaoferowania, za stosunkowo niewielką cenę. O ile sytuacja ta będzie się nadal utrzymywać o tyle zamiast urlopu nad polskim morzem, wybierzemy to śródziemnomorskie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here