21. finał Orkiestry w najbliższą niedzielę

75

strzyzeniePo raz pierwszy zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dwa cele: połowa na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego przeznaczonego na leczenie wcześniaków i noworodków z wadą serca; druga część z zebranych pieniędzy trafi na leczenie osób w starszym wieku. Przygotowania do finału trwają od kilku miesięcy, gdzie m.in. poszukiwani byli wolontariusze i  zawiązywały się miejscowe sztaby. Jak finał Orkiestry będzie przebiegał w powiecie, o to zapytaliśmy szefów sztabów.

W Trzebnicy od rana  na ulicach miasta prowadzona będzie kwesta. Impreza finałowa rozpocznie się już od godz. 14. Na scenie widowiskowej TCKiS nie zabraknie licytacji podarowanych przedmiotów, oprócz tego wystąpią z pokazem mażoretki, kabaret DeFormacja i grupy baletowa i tańca nowoczesnego – zespoły działające w ośrodku kultury. Usłyszymy także grupy: No Pesos, Ktoś Gdzieś Kiedyś Coś, Roker, Kran, Wickerneideer.  Finał zakończony zostanie tradycyjnym puszczeniem światełka do nieba, a po nim, kilkanaście minut po godz. 20 na scenie widowiskowej zagra Tomek Kowalski z zespołem FBB.

Od godziny 7 rano wolontariusze będą prowadzić kwestę na ulicach Żmigrodu, a także w Korzeńsku, Radziądzu, Barkowie, Borzęcinie, Kliszkowicach, Powidzku i Borkach. Finał Orkiestry odbywać się będzie w siedzibie gimnazjum im. M. Rataja. Tam, od godz. 9 zaplanowano turniej piłki nożnej klas początkowych, następnie z rynku wystartuje II Uliczny Bieg Orkiestrowy pod patronatem komendanta hufca ZHP. W samo południe rozpocznie się turniej rugbystów, a po nim na lodowisku pokaz jazdy figurowej w wykonaniu łyżwiarzy z opolskiego klubu Piruette, o godz. 15 na terenie cukrowni odbędzie się rajd dla amatorów, a o godz. 15 mecz siatkówki między drużynami Gwardii Wrocław z Ogień Żmigród wraz z vipami. Licytację podarowanych przedmiotów rozpocznie się o godz. 18. Finał żmigrodzki ubarwiać będą także i koncerty na scenie ZPK: kupując bilet za 7 zł usłyszymy zespól Czoug (start o godz.17.45), wcześniej Adrenalina (16.45), Rangers (18.45), finaliści 2. edycji MBTM, zespół Raggafaya (20.45).

Szefowa sztabu WOŚPw Obornikach Śl. Halina Muszak powiedziała nam : – 120 wolontariuszy, uczniów z obornickich szkół od wczesnych godzin porannych będzie zbierało pieniążki dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów. Wolontariuszom będzie pomagała Katarzyna Stankowska wraz przyjaciółmi. Imprezy rozpoczynamy Halowym Turniejem w Piłce Nożnej w Ośrodku Sportu i Rekreacji o godz. 9. W Obornickim Ośrodku Kultury granie na scenie zaczynamy już od godz. 11, a kończymy o 23. Po raz pierwszy rozpoczynamy specjalnym programem dla dzieci – będą gry, zabawy, prezentacje programów dziecięcych i młodzieżowych , a największą niespodzianką będzie dziecięca aukcja pn. „Dzieci licytują ” w godz. 12.15- 13.30. O godz. 17.30 z koncertem wystąpi oborniczanka Katarzyna Stankowska, wśród atrakcji nie zabraknie pokazu break-dance i Studia Piosenki. Nie zabraknie także licznych atrakcji towarzyszących.Wystąpi Kapela Ludowa z Siemianic ,Chór Szkoły Podstawowej nr 3, Chór „Atena” Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gwiazdą wieczoru będzie koncert Grupy Muzycznej „Trzynasta w Samo Południe” o godz. 20.30. Publiczne Gimnazjum w Pęgowie i Szkoła Podstawowa im .A. Mickiewicza zapraszają już od godz.15 na specjalny blok kulturalno-sportowy.

Po raz drugi w akcję WOŚP włącza się również salon fryzjerski Dolce Vita z Pęgowa (ul. Stawowa 6, wejście od strony cukierni). Dochód z usług wykonanych między g. 9 a 18 w całości zostanie przekazany na konto fundacji. Dodatkowo przygotowano atrakcje dla dzieci.

Prusicki finał odbywać się będzie w siedzibie Szkoły Podstawowej przy ul. Wrocławskiej. Nie zabraknie Morsów oraz wojskowych, ponadto duet dziewcząt prezentujacych taniec brzucha z elementami orientalnymi, sklepik orkiestrowy, licytacje, występy dzieci oraz różnego rodzaju rozgrywki sportowe.Z koncertem o godz. 19 zagra trzebniczanin Konrad Marecki.

– Jak każdego roku Czeszów przyłącza się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Już od rana wolontariusze będą zbierać pieniążki m. in . w Czeszowie, Złotowie, Trzęsowicach i Trzebnicy. O godzinie 16.15 impreza przeniesie się do Zespołu Szkół im. ks. Wawrzyńca Bochenka w Czeszowie. Program zapowiada się bardzo ciekawie, przygotowano m. in.: pokazy taneczne, artystyczne, a także teatralne przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej w Czeszowie. Tegoroczny finał będzie przebiegać w klimacie wokalnym. Wystąpią takie zespoły jak: Ale Babki, Eventus, Quatro oraz harcerze z 26 Szczepu Agricola. Będzie można również wybrać się do specjalnie przygotowanego na tę okazję bufetu, aby skosztować smakowitych ciast, które na tę okazję upieką mamy uczniów. Każdy z przybyłych gości będzie mógł wykonać sobie m .in. pomiar ciśnie czy też tatuaże . XXI finał zakończy się tradycyjnie pokazem fajerwerków tzw. „światełkiem do nieba” – poinformował nas organizator imprez Dawid Stec.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here