Spotkaj się z Halinką Mlynkovą

60

Jednym z zadań Grupy Muszkieterów jest niesienie pomocy potrzebującym, dlatego w 2002 r. powołali Fundację Muszkieterów, której głównym celem jest otoczenie opieką osoby poszkodowane, jak również tym, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Jedną z najważniejszych akcji, prowadzonych przez fundację, jest Konwój Muszkieterów. Akcja ta prowadzona jest od 2001 r., polega na wsparciu finansowym najbardziej potrzebujących.

W tym tygodniu Konwój Muszkieterów przybędzie do Trzebnicy. W najbliższy piątek tegoroczna ambasadorka akcji, którą została wokalistka Halina Mlynkova wraz z właścicielami marketu budowlanego Bricomarche wręczą uczniom ośrodka przy ul. Nowej przedświąteczne paczki z upominkami, a także czek pieniężny o wartości 3,5 tys.zł. – Spotkanie będzie przebiegało w miłej atmosferze, sala gimnastyczna, gdzie Halina Mlynkova wręczy czek zostanie przyozdobiona w świąteczne dekoracje. Dodatkowo wspólnie wręczymy paczki specjalnie przygotowane dla 80 uczniów. M.in. dzięki pieniądzom, które podarujemy, podopieczni ośrodka będą mogli odbyć niezapomnianą pielgrzymkę do Rzymu – powiedział nam Krzysztof Stangenberg z Bricomarche.

Wokalistkę w piątkowe popołudnie będzie można spotkać na terenie marketu Bricomarche, gdzie wielbiciele jej talentu będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i poprosić o autograf.

Tegoroczna akcja Konwój Muszkieterów cieszy się zainteresowaniem ogólnopolskich mediów, bowiem patronat medialny objęła TVP 1.

Klienci sklepu Bricomarche będą mogli zaangażować się w akcję, poprzez zakup specjalnych toreb (koszt jednej wynosi 1 zł), z której całkowity dochód zostanie przekazany ośrodkom opiekuńczym i domom dziecka. Podczas ubiegłorocznej akcji udało się pomóc 243 placówkom opiekuńczym na terenie kraju, które otrzymały wsparcie w wysokości ponad 850 tys.zł. Łączna kwota, która podczas wszystkich 11. edycji zasiliła placówki wychowawcze wyniosła blisko 7 mln.złotych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here