Śmierć na piątce. W wypadku zginął brat kierowcy

164

Jak informuje nas Iwona Mazur, rzecznik prasowy trzebnickiej Komendy Powiatowej Policji, do tego tragicznego wypadku doszło w środę, 28 listopada, kilka minut przed godziną 15: – Kierujący samochodem osobowym ford mondeo, 22-letni mieszkaniec gm. Trzebnica włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo samochodowi ciężarowemu marki man. Doszło do zderzenia bocznego pojazdów, a następnie kierowca forda zderzył się z osobowym bmv i peugeotem oraz z ciężarowym manem. W wyniku zdarzenia kierujący fordem mondeo doznał ogólnych potłuczeń ciała i przebywa w trzebnickim szpitalu,  a pasażer w wyniku doznanych obrażeń po przewiezieniu do trzebnickiego szpitala zmarł – poinformowała nas Iwona Mazur.

Sprawę bada prokurator Tadeusz Tratkowski, z Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy: – Samochodem jechali dwaj młodzi ludzie; w wyniku nieszczęśliwego wypadku, pasażer, brat – bliźniak kierowcy, zmarł kilka godzin po przewiezieniu do szpitala.

Jak się dowiedzieliśmy kierujący forem mondeo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Za swój czyn będzie odpowiadał z art. 177 kk, który stanowi, że jeżeli następstwem w wypadku jest śmierć innej osoby lub inny ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, wówczas sprawcy grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Pojazdy zabezpieczone na parkingu depozytowym.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here