Złote oko nadal modne

56

Każda z kobiet powinna systematycznie dbać o siebie, a wizyty u kosmetyczki w celu poprawy swojego wyglądu, zdaniem naszej specjalistki, należy traktować jako „małe przyjemności”: – Czasem trzeba zrobić coś dla siebie, pomyśleć o własnym wyglądzie i m.in. przez różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, poprawić swoje samopoczucie. Przecież nie ma w tym nic złego! Kobiety lubią czasem pomyśleć o sobie, nie tylko uszczęśliwiając najbliższych w przyrządzaniu codziennych posiłków – zaznacza Ewa Tarnopolska.

NOWa: – Zima, ostre powietrze i minusowe temperatury za oknem nie sprzyjają naszej cerze. Jak zatem powinniśmy o nią dbać?

ET: Przede wszystkim stosować na twarz maseczki odżywcze i regeneracyjne, które wpłyną na nasz wygląd. Dzięki takim zabiegom skóra twarzy będzie wyglądała na świeżą i wypoczętą, a makijaż będzie prezentował się znacznie lepiej. Odradzałabym przy takiej pogodzie stosowanie maseczek nawilżających.

NOWa: – W drogeriach dostępne są różne kremy ochronne do twarzy, termoaktywne, przeznaczone do stosowania tylko na zimę. Czy rzeczywiście są skuteczne i powinno się je stosować w codziennej pielęgnacji?

ET: – Kremy rozgrzewające, półtłuste stosowane na twarz są bardzo dobre, jednak polecałabym ich stosowanie tylko i wyłącznie wtedy, gdy przez dłuższy czas przebywamy na powietrzu, np. będąc na nartach. Takie kosmetyki sprawdzają się na mrozach, jednak gdy wejdziemy do pomieszczenie, zalecałabym zmycie tego kremu i nałożenie maseczki. Zresztą makijaż, który każda z pań codziennie nakłada, także chroni skórę (fluid chroni przed wiatrem i mrozem, podobnie jak ochronne maseczki odżywcze, które w tym okresie powinno się stosować raz w tygodniu).

NOWa: – A co z pielęgnacją dłoni?

ET: – Stosowanie samego kremu nie wystarczy, dlatego raz w tygodniu powinno się zrobić peeling, a także nałożyć maskę – można nawet użyć maseczki odżywczej stosowanej do twarzy. Niewielką ilość nałożyć na dłonie, następnie przykryć folią i zawinąć ręcznikiem.

NOWa: -Za kilka dni sylwester. Jak w tym roku powinien wyglądać nasz makijaż, by oczarować gości?:

ET: – To, jak będzie prezentował się makijaż w głównej mierze zależy od naszej cery, dlatego ważna jest codzienna pielęgnacja i stosowanie maseczek, dzięki którym nasza cera będzie rozjaśniona i świeża. Makijaż sylwestrowy rządzi się swoimi prawami, to  makijaż  mocny i wieczorowy. Nadal modne jest nakładanie na oko złotych i świecących cieni, srebra, brokatu, a także i fioletu. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej kreacji i fryzury. Każda z nas indywidualnie dobiera sobie makijaż. Moim zdaniem nie powinno się dobierać makijażu do koloru sukni, na naszym oku powinien być jakiś szałowy akcent kolorystyczny.

Ewa Tarnopolska, kosmetyczka, tel. 695-616-530

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here