A jednak… zima zaskoczyła drogowców

59

Kierowcy, którzy byli zmuszeni wyruszyć ze swoich domów we wtorkowy poranek trasę z Obornik Śląskich do Wrocławia pokonywali nawet w 2 godziny! Trochę, ale nieznacznie szybciej samochody poruszały się po krajowej piątce. Równie ciężko jak na trasie jeździło się po miastach w naszym powicie. Wiele osób zrezygnowało z porannego skrobania samochodów i piechotą udało się do szkoły lub pracy. Jednak podobnie jak ulice, tak i chodniki były bardzo śliskie. Efekty pracy piaskarek i pługów było widać dopiero po godz. 10, jednak do nie wszystkich zakątków naszego powiatu piaskarki dotarły już we wtorek. Dopiero wczoraj, kiedy mróz zelżał, śnieg i lód zalegający na chodnikach rozpuściły się. Włodarze powinni przyjrzeć się dokładnie, kolejności odśnieżania poszczególnych ulic. My zauważyliśmy, że komiczne sceny działy się we wtorek przy ul. Konopnickiej w Trzebnicy. Tam pod szkołę podjeżdżają szkolne gimbusy. Niestety droga około godziny 8.00 nie była nawet posypana piaskiem, dlatego sami widzieliśmy jak jeden z autobusów sunął jak na sankach i rozpaczliwie trąbił na przechodniów i inne samochody. Na szczęście nie doszło do kolizji. Co ciekawe w tym samym czasie np. maleńka ul. Orzechowa była już odśnieżona i posypana piaskiem.

Po pierwszym ataku zimy nie było wzmożonego ruchu u wulkanizatorów, jak dowiedzieliśmy się w kilku zakładach, po pierwszym śniegu opony zmieniali tylko nieliczni. Policjanci nie odnotowali zwiększonej liczby wypadków czy kolizji. Również strażacy nie byli wzywani częściej niż zazwyczaj do zdarzeń drogowych.

Trzebnicka policja apeluje, żeby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych, bo dzięki naszym interwencjom możemy uratować czyjeś życie. Funkcjonariusze będą kontrolować miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, takie jak altanki na działkach, dworce, a także wiaty. Policjanci proszą, aby informować o każdej osobie, która jest narażona na wyziębienie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here