Wolontariusze pomagają pogorzelcom

33

Grupa uczniów ze szkolnego klubu wolontariatu prowadziła zbiórkę charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla pogorzelców z Księginic: – Syn państwa O. jest uczniem naszej szkoły. Zazwyczaj nasi uczniowie włączają się w niesienie pomocy potrzebującym, uczniom naszej szkoły i ich rodzinom. Kiedy dowiedzieliśmy się o tragedii jaka dotknęła rodzinę z Księginic rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy, a zebrane datki przekażemy rodzinie. Przez tydzień nasze wolontariuszki w trakcie pierwszych lekcji chodziły po klasach i zbierały pieniądze. Niektórzy uczniowie kilka razy wrzucali pieniądze do puszek. Według wstępnych danych udało nam się uzbierać ponad 1800 zł – powiedziała w rozmowie z naszą gazetą wicedyrektorka szkoły, Małgorzata Gadawska.

Przypomnijmy, że w wyniku pożaru spłonął dach domu mieszkalnego rodziny mieszkającej w Księginicach. Do pomocy pogorzelcom włączyli się sołtys i rada sołecka, którzy zorganizowali ekipę remontową i pomagają w odbudowie spalonego dachu. Przedstawicielki rady sołeckiej prowadzą zbiórkę pieniężną na pomoc dla poszkodowanej rodziny.

Uczniowie ze szkolnego klubu wolontariatu działającego przy SP nr 3 cyklicznie włączają się w organizowane akcje charytatywne. Do takich działań z pewnością należy pomoc dzieciom z domów dziecka i włączanie się w ogólnopolskie projekty: „Góra grosza”, „Adopcja na odległość” czy licytacja przedmiotów podczas WOŚP (w ubiegłym roku wygrali licytację plakatu z podpisem Jima Williamsa). Uczniowie od lat współpracują z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Dobroszycach, gdzie każdego roku w okresie przedświątecznym udają się z wizytą, a na miejscu przedstawiają jasełka dla podopiecznych ośrodka. Z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedzają mieszkańców domu opieki, który w Trzebnicy prowadzą siostry zakonne. Tam zwykle prezentują krótkie przedstawienie oraz wręczają „babciom i dziadkom” własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe. Na Dzień Mamy przygotowują wielki rodzinny piknik. Niebawem, bo 16 grudnia uczniowie z klas I-III wystąpią w jasełkach, organizowanych na trzebnickim Rynku.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here