Warcabowi medaliści z Pęgowa

551

Finał rozgrywek w warcabach stupolowych odbył  10 listopada w Gimnazjum Ekologicznym w Bielawie.  W zawodach wystartowali finaliści z czterech stref eliminacyjnych woj. dolnośląskiego. Jedyną drużyną z powiatu trzebnickiego byli reprezentanci klubu UKS Pitagoras – uczniowie oraz absolwent Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pęgowie – zdobyli  na nich: cztery złote,  trzy  srebrne i dwa brązowe medale.

Zwycięzcy:  Apolonia Miążek – swój złoty krążek wywalczyła w kategorii młodziczek, Filip Puć – w kategorii juniorów młodszych, Katarzyna Szymaszkiewicz – juniorek, Oliwier Salamon –  juniorów

Drugie miejsca i  srebrne medale zdobyli: Amelia Bagińska w kategorii orliczek, Natalia Góralska w kategorii młodziczek i Paulina Romańczuk w kategorii juniorek

Trzecie miejsca miejsca i medale brązowy: Kamil Mazij – orlicy, Jagoda Żmuda –  młodziczki,

Dodajmy, że w kategorii młodziczek – dziewczęta w wieku 11-13 lat – podium w całości należało do UKS Pitagoras. (Miążek, Góralska i Żmuda)

Pozostali zawodnicy z Pęgowa zajęli: Karolina Szymaszkiewicz (juniorki młodsze) – 4 miejsce, Paweł Kwocz  (seniorzy) – 5 miejsce,  Małgorzata Lichwa (orliczki) – 6 miejsce.

Puchary, medale i dyplomy odebrali z rąk przewodniczącego Rady DZ LZS, senatora Stanisława Jurcewicza.

W rankingu gmin Pitagoras dal Obornik Śląskich zdobył piąte miejsce, za  Lubaniem Lwówkiem Śląskim, Świdnicą  i Jeżowem Sudeckim, podobnie jak dla powiatu trzebnickiego za świdnickim, lubińskim, lwóweckim i jeleniogórskim.

Eliminacje strefy VII i VIII dla powiatu trzebnickiego, oławskiego i wrocławskiego” w których brali udział m.in. zawodnicy Pitagorasa  odbyły się w Szkole Podstawowej w Pęgowie 27 października. Organizacja eliminacji była zadaniem niezwykle trudnym logistycznie, gdyż trzeba było udzielić gościny ok. siedemdziesięciu uczestnikom. Mimo padającego śniegu podczas pierwszego ataku zimy i trudności z dojazdem turniej został przeprowadzony bez żadnych problemów organizacyjnych. Nad przebiegiem eliminacji czuwał pan Eligiusz Jankowski, trener warcabistów i opiekun szkolnego Koła Sportów Umysłowych, a patronatem objęły je dyrektor i wicedyrektor szkoły Barbara Syrico i Sylwia Górecka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here