Mikołajowe zabawy i prezenty

110

„Mikołaj 2012”, który odbył się w minioną sobotę, zorganizowany został przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dla dzieci z rodzin zastępczych, ale dzięki pomocy i wsparciu sponsorów. Tegoroczna zabawa zorganizowana została już po raz drugi.

Mamy nadzieję, że stanie się to już tradycją i w następnych latrach będziemy również organizować tego typu zabawę. Zorganizowaliśmy sponsorów, którym jesteśmy bardzo wdzięczni. Bez ich pomocy nie moglibyśmy dzisiaj nic zrobić – powiedziała nam Zofia Kaczmarek, dyrektorka PCPR w Trzebnicy.

Tydzień wcześniej Bank PKO zorganizował spotkanie dla dzieci od 4 do 13 roku życia. Impreza odbywała się w Hali Ludowej we Wrocławiu. Wszystkie dzieci zarówno na jednej, jak i na drugiej imprezie otrzymały paczki.

W tym roku przygotowano paczki dla 100 dzieci. Głównym ich sponsorem była firma Intermarche. Starosta Robert Adach sfinansował zaś teatrzyk dla dzieci w wykonaniu grupy Uniwersal z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie na temat „Czy Święty Mikołaj istnieje czy nie?” Motywem przewodnim, była wrażliwość i dobroć. Po przedstawieniu wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i konkursów. Były kalambury, podczas których jedno dziecko pokazywało czym oprócz sań może jeździć Święty Mikołaj, a pozostałe dzieci musiały odgadywać. Były piosenki z pokazywaniem, a na końcu Święty Mikołaj, który przybył, by wszystkim dzieciom rozdać prezenty.

Starosta Robert Adach podziękował pani dyrektor PCPR – u za przygotowanie tej  zabawy. Głos zabrała także Zofia Kaczmarek:

Chciałabym podziękować sponsorom, ponieważ imprezy takie jak ta aby mogły się odbyć wymagają ich pomocy. Dzięki naszym staraniom pozyskaliśmy głównego sponsora. Jest to firma Intermarche i pani Aleksandra Ferke, która ufundowała w imieniu firmy paczki dla wszystkich dzieci z rodzin zastępczych. Zasponsorował nas także Bank Spółdzielczy w Trzebnicy, Anodis i Bank PKO .

Podczas gdy dzieci oglądały przedstawienie, ich rodzice zostali zaproszeni na kawę i słodki poczęstunek, podczas którego mogli się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami i lepiej się poznać.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here